Klub Obieżyświatów - okładka książki

Klub Obieżyświatów - Madagaskar - niecodzienna codzienność prowincji

2014-12-01 ( poniedziałek )
19:00
ODK Pod Lipami, os, Pod Lipami 108, Poznań

Tym razem spotkamy się z Tomaszem Owsianym.

Madagaskar jest dziś domem użytkowników Facebooka i tych, którzy nigdy nie widzieli żarówki. Gdzieś pomiędzy ich światami, wśród termitier, luźnych drzew i kęp suchej trawy leży miasteczko Mampikony. Turyści tam nie zaglądają - nie mają po co. W Mampikony atrakcją jest bowiem zwykła codzienność... Zwykła? W żadnym razie! Jest pełna niesamowitych historii, intryg i absurdów godnych Monty Pythona. I o niej między innymi opowie autor. Opowie, jakie dźwięki budzą mieszkańców i dlaczego co rusz słyszy się mora-mora, powolutku! O tym co robili Milion, Miliard i Dolar w szkolnej ławce i tym, jak leczy się malarię z dala od szpitala. Będzie o cebulowy złocie i o wartości madagaskarskich banknotów. O mentalności i duchowości prowincji. Będą też malgaskie kalambury, odciski lemurzych łapek i zapachy ylang-ylang...
Tomasz Owsiany - urodził się w 1984 roku w Toruniu. Jest absolwentem filologii romańskiej UJ, z wykształcenia tłumaczem konferencyjnym, a z różnych powodów - pracownikiem korporacji. W 2011 roku znużony biurową rutyną rzucił pracę i przeniósł się na dziewięć miesięcy na Madagaskar, by na misji w niewielkiej mieścinie uczyć języka francuskiego. Pracował, podróżował i poznawał malgaskie realia. Nazywa siebie "kiełkującym podróżnikiem", bo, jak twierdzi, na miano podróżnika trzeba sobie zasłużyć. Szykuje się już do kolejnej wyprawy. Jest miłośnikiem przyrody, który najpełniej odpoczywa w lesie i na górskich szlakach. Szczególnie lubi włóczyć się samotnie po Beskidach.

W czerwcu 2014 zadebiutował książką "Madagaskar. Tomek Na Czerwonej Wyspie" wydaną nakładem Wydawnictwa "Bernardinum" w serii Biblioteka "Poznaj Świat".
Podczas spotkania książka będzie dostępna w promocyjnej cenie 30 zł - cena okładkowa wynosi 44,90 zł.

Bilety w cenie 5 zł (przedsprzedaż) i 10 zł (w dniu spotkania) do nabycia w ODK Pod Lipami oraz na stronie www.biletyna.pl.

Zobacz www.psmwinogrady.pl/domy-kultury/odk-podlipami