a

Spotkanie z Jackiem Y. Łuczakiem - autorem nowego przewodnika: Poznań plan minimum

08.02.2015
11:00 12:30

POZNAŃ plan minimum to nowoczesny przewodnik ze sporą dawką "niepodręcznikowych" informacji. Jacek Y. Łuczak - autor tej oraz innych publikacji turystycznych, dziennikarz i kabareciarz - zaprasza na interesującą wycieczkę po mieście wcale nie tak oczywistym. Opowiada o najważniejszych atrakcjach turystycznych, ale też przekazuje ciekawostki i anegdoty, których próżno szukać w tradycyjnych przewodnikach.

Całość podzielona jest na dziewięć rozdziałów. Znajdziemy w nich opisy miejsc, które w Poznaniu na pewno trzeba zobaczyć: katedry, ratusza, Okrąglaka, zamku cesarskiego, kamienicy Borejków, Międzynarodowych Targów Poznańskich, Starego Browaru, Cytadeli czy Jeziora Maltańskiego, ale i atrakcji trochę głębiej schowanych, pozostających nieco na uboczu głównych tras turystycznych, jak murale na Jeżycach, skwer Kazimierza Nowaka czy ogródki przy ulicy Zielonej.

Czytelne mapy pomogą zwiedzającym do nich trafić oraz zaplanować przechadzkę po prezentowanej w danym rozdziale okolicy. Podróż po mieście z pewnością ułatwią także zdjęcia Piotra Skórnickiego - jednego z najlepszych poznańskich fotografów.

Jacek Y. Łuczak - dziennikarz, rowerzysta, turysta i podróżnik, autor regionalnych przewodników krajoznawczych przypomni postać Kazimierza Nowaka, polskiego podróżnika, który w latach 1931-1936 przebył samotnie kontynent afrykański z północy na południe i z powrotem.