a

Autorka jednego z najciekawszych prozatorskich debiutów objawionych w roku 2014 w naszym pięknym kraju - Joanna Dziwak.
Książka, wydana przez krakowską Korporację Ha!art, już w momencie wydania przeszła podobno do historii - co prawda z przyczyn poza literackich, ponieważ była pierwszym tytułem w Polsce, który ujrzał światło dzienne dzięki crowd-foundingowi, a konkretnie dzięki zrzutce na serwisie wspieramkulture.pl
"Gry losowe" polecamy jako długo oczekiwany powiew świeżości w krajowej beletrystyce, logiczne następstwo ha!artowskich "odświeżaczy", by wspomnieć choćby kultowe "Dentro" Jana Dzbana, przy którym nieraz popłakaliśmy się ze śmiechu, czy "Przyjdzie Mordor i nas zje" Ziemowita Szczerka.
Spotkanie poprowadzi Maria Magdalena Beszterda.

Wstęp wolny

Joanna Dziwak - jak podają internety, urodziła się w 1986 roku w Dęblinie na Lubelszczyźnie. Jako autorka smutnych wierszy o dorastaniu publikowała m.in. w "Akcencie", "Toposie" i "Czasie Kultury", by wreszcie wydać tomik "Sturm & Drang" (Zeszyty Poetyckie 2010). Tłumaczyła Bertolda Brechta, studiowała filozofię na UJ. Mieszka i pracuje w Krakowie. Do czasu ukazania się "Gier losowych" bardziej znana jako twórczyni facebookowej strony Hipsterski maoizm. Podobno w bezpośrednim kontakcie bywa bardzo skromna, w tekstach przeciwnie.
Maria Magdalena Beszterda - na świat przyszła w 1983 roku w Szczecinie. Mieszka w Poznaniu. Jest doktorantką w Zakładzie Poetyki i Krytyki Literackiej UAM, krytyczką literacką i recenzentką teatralną. Współpracowała m.in. z "Gazetą Wyborczą", ''Czasem Kultury'', "Fa-artem", "Arteriami", ''Kresami'', ''Kulturą Popularną'' i wydawnictwem WBPiCAK. Pracę magisterską napisała ze skandalu w literaturze i sztuce współczesnej. Na warsztacie ma pracę doktorska o tytule"Wobec wolności. Konstrukcje tożsamościowe w liryce poetów debiutujących po roku 1989".

Załącznik