a

Finisaż wystawy Piotra Bosackiego i spotkanie z artystą

2016-09-22 ( czwartek )
19:00
:SKALA, ul. Św. Marcin 49a, Poznań

"Czas Kultury" i Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu zapraszają na finisaż wystawy Piotra Bosackiego "Dziś są moje imieniny" oraz spotkanie z artystą.
Prowadzenie spotkania: Monika Bakke.
Piotr Bosacki (ur. 1977) - artysta tworzący na pograniczu wielu dyscyplin. Zajmuje się sztukami wizualnymi, literaturą i kompozycją muzyczną. Związany z poznańską grupą Penerstwo. Kierownik Pracowni Filmu Eksperymentalnego na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.
Monika Bakke - profesor UAM w Instytucie Filozofii w Poznaniu. Zajmuje się sztuką i estetyką w perspektywie posthumanistycznej i genderowej oraz studiami nad zwierzętami i krytycznymi studiami nad roślinami. Autorka i redaktorka książek, m.in.: "Bio-transfiguracje. Sztuka i estetyka posthumanizmu" (2010, 2012), "Ciało otwarte" (2000), Od 2001 r. redaktorka "Czasu Kultury".
"Dziś są moje imieniny" Piotra Bosackiego jest pierwszą wystawą w nowo otwartej przestrzeni wystawienniczej :SKALA.
:SKALA to wspólne przedsięwzięcie Stowarzyszenia Czasu Kultury i Wydziału Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, zaplanowane jako nowa przestrzeń prezentacji sztuki współczesnej oraz miejsce spotkań z artystami słowa i sztuk wizualnych, debat społecznych oraz warsztatów. Najważniejszym celem :SKALI jest realizacja wystaw, zwłaszcza młodych artystów i kuratorów. Natomiast dzięki organizacji wykładów, dyskusji i spotkań z autorami oraz animatorami życia społecznego i promotorów kultury :SKALA chce być także forum wymiany myśli, przyciągającym wszystkich zainteresowanych tą problematyką, traktowaną zarówno w skali lokalnej, jak i globalnej. Ponadto funkcjonując w samym sercu Poznania - w jednym z podwórzy przy ulicy Święty Marcin - poprzez swoją działalność na rzecz mieszkańców Starego Miasta :SKALA wpisuje się w nzałożenia rewitalizacji kulturalnej Śródmieścia.
Do końca 2016 roku :SKALA zaprezentuje cykl wystaw przygotowanych z funduszy Miasta Poznania.

akt.LT