a

Debata / spotkanie / dyskusja w Teatrze Polskim

16.10 – 18.10.2016

Cykl debat, które odbywać się będą w Teatrze Polskim w Poznaniu.
16 października 2016, ok. g. 20.50 (po spektaklu "Sceny myśliwskie z Dolnej Bawarii"), zapraszamy na rozmowę z udziałem: Agaty Siwiak, Waldemara Kuligowskiego, Macieja Nowaka, Ewy Szumskiej. Prowadzenie: Piotr Morawski
Teatr dla publiczności
W czerwcowym numerze "Dialogu" ukazał się artykuł Macieja Nowaka postulujący nową formułę teatru publicznego - teatru życzliwego dla widza, walczącego z wszelkimi formami wykluczenia: pokoleniowego, obyczajowego, fizycznego, światopoglądowego i klasowego. We wrześniowym numerze - w którym drukowane są także "Sceny myśliwskie z Dolnej Bawarii" Martina Sperra - redakcja "Dialogu" podejmuje rozmowę na temat takiej formuły teatru. Przypomina manifesty teatru ludowego i popularnego, do których warto wrócić, by zastanowić się czym dziś ma być teatr publiczny - teatr budujący porozumienie z widzem w imię spraw najważniejszych.
Rozmowy o powinnościach teatru wobec wspólnoty, o teatrze popularnym, który traktuje widza poważnie i chce wejść z nim w dialog. O teatrze, który nie chce być arogancki i nie wyklucza.
18 października, o g. 19.00
Nie-boskie narracje. O lęku i gniewie rozmowy z pisarzami
W nowym sezonie 2016/2017 Organizatorzy zapraszają na kolejne spotkania zatytułowane "Nie-boskie narracje. O lęku i gniewie rozmowy z pisarzami". Cykl otworzy rozmowa prof. Przemysława Czaplińskiego z Marcinem Kąckim.
Marcin Kącki

Dziennikarz "Gazety Wyborczej", reporter "Dużego Formatu". Zajmuje się dzienni­karstwem śledczym, społecznym i historycznym. Zdo­bywca tytułu Dziennikarza Roku w konkursie Grand Press (2007), dwóch nagród "Watergate" przyznawa­nych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich (2007), nagrody Grand Press w kategorii "Dziennikar­stwo śledcze" (2007) i nagrody studentów dziennikar­stwa "MediaTory" (2007). Był także siedmiokrotnie nominowany do nagrody Grand Press w kategorii "Dziennikarstwo śledcze, news i reportaż".

Autor książek: "Lepperiada" i "Maestro. Historia milczenia". W 2016 roku
nominowany do Nagrody Literackiej Nike za książkę "Białystok. Biała siła,
czarna pamięć".

Bilety w cenie 5 zł dostępne w kasie Teatru.
rezerwacja@teatr-polski.pl
tel. 61 852 05 41; 61 852 56 28

Nie-boskie narracje. O lęku i gniewie rozmowy z pisarzami:
18 października, godz. 19.00 - Marcin Kącki
29 listopada, godz. 19.00 - Marcin Zaremba
17 stycznia, godz. 19.00 - Magdalena Grzebałkowska

8 listopada, godz. 19.00 - IV odczyt Komisji Historycznej z cyklu "Poznańskie ekscesy i skandale teatralne" - "Heleny Modrzejewskiej bitwy artystyczne i skandale towarzyskie (politycznych nie wyłączając)", odczyt wygłosi prof. Dobrochna Ratajczak
15 listopada, godz. 19.00 ­- narodsobie.pl "Nasza klasa".