logo PBO

Mieszkańcy w działaniu, czyli o budżecie obywatelskim na Łazarzu

22.10.2016
16:00 19:00

Czy chciałbyś/chciałabyś, aby na Twojej ulicy powstał nowy plac zabaw? Marzy Ci się, aby Twoje dziecko chodziło do szkoły, która posiada bezpieczne boisko? A może myślisz o stworzeniu osiedlowego klubu, w którym spotykałoby się wiele pokoleń mieszkańców lub, po prostu, chcielibyście wraz ze znajomymi zorganizować międzyosiedlowy turniej piłkarski? Jeśli na jedno z tych pytań odpowiedziałeś/odpowiedziałaś tak, to znaczy, że Budżet Obywatelski jest właśnie dla Ciebie!

W 2012 r. po raz pierwszy miasto Poznań wydzieliło część środków budżetowych, o których przeznaczeniu mogą decydować sami mieszkańcy poprzez zgłoszenie swoich pomysłów do zrealizowania w roku następnym. Bo kto wie lepiej, co należy zmienić w otaczającej nas przestrzeni niż jej społeczność?

22 października 2016 r. o godz. 16.00 w Inkubatorze Kultury PIREUS przy ul. Głogowskiej 35 grupa lokalnych liderów społecznych organizuje Kawiarenkę Obywatelską pn. "Nie pytaj, co Łazarz może zrobić dla Ciebie, ale co Ty możesz zrobić dla Łazarza!". W trakcie jej trwania poznamy nie tylko osoby, które zrealizowały swoje projekty w ramach różnych edycji Budżetu Obywatelskiego, ale również porozmawiamy z innymi mieszkańcami, których wnioski nie zdobyły odpowiedniej liczby głosów, ale zostały sfinansowane z innych źródeł. Na spotkaniu pojawią się również lokalni społecznicy działający na rzecz Łazarza oraz przedstawiciel Urzędu Miasta. Będziemy mieli niepowtarzalną okazję do podyskutowania oraz zasygnalizowania potrzeb łazarskiego fyrtla przy aromatycznej kawie i smacznym ciastku.

Wydarzenie organizuje grupa społeczników, w ramach Projektu Aktywny Łazarz, realizowanego przez Fundację NIWA Edukacji i Rozwoju, Stowarzyszenie Centrum PISOP, w porozumieniu z Urzędem Miasta Poznania oraz z Radą Osiedla św. Łazarz, przy wsparciu środków finansowych Miasta Poznania i Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.