plakat

Uniwersytet Otwarty UAM - zapisy na trzeci trymestr

01.02 – 20.02.2017
10:00

Rozpoczęło się przyjmowanie zapisów na trzeci, wiosenny trymestr zajęć na Uniwersytecie Otwartym UAM. Oferta obejmuje blisko 80 kursów - te najpopularniejsze z poprzednich trymestrów oraz ponad 60 zupełnie nowych. Zgłoszenia będą przyjmowane od 1 do 20 lutego 2017.

Większość tematów zajęć Uniwersytetu Otwartego jest przeznaczona dla tych, którzy chcą podnieść dotychczasowe kwalifikacje zawodowe i uzupełnić swoje wykształcenie. Są i takie, które zainteresują osoby stawiające na rozwój osobisty, są hobbystami i chcą pogłębiać konkretne zainteresowania na poziomie akademickim. Dla nich jednocześnie będzie to okazja spotkania innych pasjonatów i osób o podobnych zainteresowaniach, a przy okazji porozmawiania o swoich pasjach z naukowcami, niejednokrotnie prawdziwymi autorytetami.

Uniwersytet Otwarty jest nową inicjatywą Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zajęcia skierowane są do wszystkich zainteresowanych, bez względu na poziom dotychczasowego wykształcenia (od 16 roku życia). UAM oferuje kursy w formie klasycznych zajęć uniwersyteckich, a więc wykładów i ćwiczeń, a nawet laboratoriów, które trwają cały semestr (najczęściej od 15 do 30 godzin).

Na zakończenie kursu słuchacz otrzymuje certyfikat potwierdzający uczestnictwo w wykładach, a po zdaniu egzaminu (dobrowolnego) uzyskuje dodatkowo świadectwo z osiągniętymi efektami kształcenia i oceną. Spotkania odbywają się w różnych terminach, najczęściej raz w tygodniu, w dni powszednie (popołudniami i wieczorami) oraz w weekendy.

Zajęcia rozpoczną się 21 marca 2017.

Szczegóły naszej oferty i regulamin kursów na stronie Uniwersytetu Otwartego UAM:

www.uo.amu.edu.pl