plakat

Konkurs architektoniczny i Forum Architektury na Budmie

31.01 – 09.02.2017

Podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa Budma rozstrzygnięta zostanie XI  edycja konkursu o Nagrodę im. Macieja Nowickiego pod hasłem "Energooszczędne budynki w zgodzie z siłami natury" oraz odbędzie się Forum Architektury pod hasłem: "Człowiek, Architektura, Środowisko - Wiedza i inspiracje!".

Celem konkursu o Nagrodę im. Macieja Nowickiego jest promocja innowacyjnych rozwiązań w architekturze polskiej. Teamtyka konkursu to tworzenie budynków, które pozytywnie oddziałują na środowisko, na użytkowników i ich zdrowie:

  • budunki zeroemisyjne i plus energetyczne
  • korzystające z możliwie najtańszych w eksploatacji zródeł ciepła i chłodu.
  • uwzględniające możliwość magazynowania energii - ciepła / chłodu

Powstające obiekty architektoniczne muszą uwzględniać sposób pozyskiwania i zużycie energii. Zdrowa wentylacja, poczucie bezpieczeństwa, - te aspekty decydują o jakości zrównoważonego, samowystarczalnego, zdrowego i bezpiecznego budownictwa.

  • Termin przyjmowania prac: 5 lutego 2017 roku
  • Ogłoszenie wyników konkursu (podczas targów BUDMA w Poznaniu): 9 lutego 2017 roku
  • Regulamin Konkursu

Mottem przewodnim Forum Architektury będzie fragment przemowy Richarda Rogersa do książki Jana Gehla pt. "Miasta dla ludzi":

"Miasto kompaktowe - rozwijające się wokół transportu publicznego, ruchu pieszego i jazdy na rowerze - jest jedyną, zrównoważoną środowiskową formą miasta... musi zwiększyć ilość i jakość dobrze zaprojektowanych, pięknych przestrzeni publicznych - zdrowych, bezpiecznych i pełnych życia... zaprojektowanych przede wszystkim z myślą o ludziach".

Więcej informacji na stronie Architektura & Biznes