mural na ul. Woźnej

Murale Starego Miasta - spacer z przewodnikiem i spotkanie z Maupalem

2017-10-01 ( niedziela )
16:00-19:00
mural Kenora, ul. Grobla 18, Poznań

Mauro Pallotta, tworzący pod pseudonimem Maupal, jeden z najciekawszych twórców włoskiego streetartu, przyjechał do Poznania, gdzie w ciągu tygodnia stworzy unikatowy mural przy ul. Nowowiejskiego.

W ramach spaceru z przewodniczką śladem poznańskich murali na Starym Mieście, uczestnicy zobaczą dzieła stare - pozostałości po epoce PRL-u, jak i najnowsze powstałe w ostatnim czasie. Przewodniczka zabierze też wszystkich w tajemnicze miejsce, o którym mało kto słyszał, a jest pełne radosnej twórczości graficiarskiej.
Będzie można porozmawiać o roli muralu w kształtowaniu wizerunku miasta, o funkcjach dekoracyjnych i procesach gentryfikacyjnych. Zajrzeć w głąb pomalowanych ścian, nie zatrzymując wzroku na powierzchownych, kolorowych widokach. Krytycznie spojrzeć na zjawisko street artu, próbując obalić dotychczasowe stereotypy i wyobrażenia na temat murali.

Spacer zakończy się premierą na jednej ze staromiejskich ścian. Włoski streetartowiec Mauro Palotta wraca do Poznania zrealizować wielkoformatowy mural na zaproszenie poznańskich radnych. Artysta znany pod pseudonimem Maupal, który zasłynął obrazami z wizerunkiem papieża Franciszka, zakończy tego dnia malować swoje autorskie dzieło.
Po spacerze, w Fundacji Malta odbędzie się spotkanie z Mauro Pallottą.
Start spaceru przy muralu Kenora, ul. Grobla 18, godz. 16:00
Spotkanie w Fundacji Malta, ul. Ratajczaka 44, godz. 18:00
Gość specjalny: Mauro Pallotta
Przewodniczka: Anka Adamowicz
Prowadzący spotkanie: Franek Sterczewski

Projekt i wizyta Mauro Pallotty finansowana jest ze środków Miasta Poznania. Partnerem wydarzenia jest firma Remmers.