plakat

Poznańska Cytadela - spacer z przewodnikiem

2017-11-19 ( niedziela )
12:00-14:00
Cytadela, Rosarium, Poznań

Poznaj z nami Poznań. Fundacja Wózkowicze zaprasza na spacery po Poznaniu z przewodnikiem. Jesteś wózkowiczem, osobą niepełnosprawną, seniorem, mamą/tatą z dzieckiem, lubisz spacery, zwiedzanie, a może poprostu masz chwilę wolną. Przyjdź i poznaj ciekawostki o Poznaniu i przyczyń się do stworzenia "Przewodnika dla wyjątkowego turysty".

Spacer prowadzi ścieżkami wyjątkowego parku położonego w najbliższym sąsiedztwie Śródmieścia - Parku Cytadela. Na naszej trasie napotkamy ślady historii poznańskiej twierdzy, zetkniemy się z obiektami kultury i sprawdzimy czy Cytadela może być rzeczywiście miejscem wypoczynku Poznaniaków.

Zbiórka przy Rosarium

Czas trwania: około 2 h

Długość trasy: około 2 km

Wycieczka jest bezpłatna

Spacer realizowany jest w ramach projektu "Przewodnik dla wyjątkowe turysty" dofinansowanego ze środków budżetu Miasta Poznań.

O fundacji:

Fundacja Wózkowicze jest organizacją pozarządową, której celem jest działalność na rzecz osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach ich rodzin i przyjaciół. Powstała w marcu 2016 roku z inicjatywy Agnieszki i Sebastiana osób również poruszających się na wózkach. Jej misją jest przełamywanie stereotypów dotyczących osób niepełnosprawnych oraz aktywizacja, zachęcanie i ich motywowanie do wyjścia naprzeciw ludziom oraz pokonywania swoich ograniczeń. Poprzez działania Fundacja chce integrować osoby niepełnosprawne z pełnosprawnymi w taki sposób by były one obecne w życiu codziennym bez względu na swoje możliwości czy ograniczenia.

Zobacz www.facebook.com/events/249680832225980/