a

Łowcy miodu - wieczorek filmowy z Poznańską Kooperatywą

26.11.2017
18:30

"Łowcy miodu" to film z życia pszczół i ludzi. Rój pszczeli, aby żyć, musi być stale w ruchu. Aby zgłębić i ukazać widzowi tajniki życia pszczół, kamera wchodzi do wnętrza współczesnego ula i tradycyjnej barci, wyciosanej - widzianej w pniu wiekowego drzewa. Wędruje po polach, dzikich lasach, górach i... wielkich miastach Europy i Azji.

Życie każdego roju to Kosmos w miniaturze, który rządzi się swoimi odwiecznymi prawami. Widz wreszcie na własne oczy zobaczy jak pszczoła przychodzi na świat, jak robotnice dbają o matkę roju, jak broniąc ula walczą z intruzami (często na śmierć i życie). I jak wygląda świat natury i ludzi, oglądany oczami jednej pszczoły.

Po emisji filmu odbędzie się rozmowa z Sebastianem Zielińskim (Twój Pszczelarz), który w Poznaniu i okolicach prowadzi pasieki.
Zostanie poproszony o odpowiedzenie na liczne pytania, miedzy innymi o to w których miejscach film mija się z prawdą i jaka jest codzienna, miodowa rzeczywistość pszczelarza w Polsce. Dlaczego miód to często nie miód?  Jak to odróżnić?  Gdzie kupić ten prawdziwy i dlaczego pszczelarza należy poznać i się z nim zaprzyjaźnić?

_
opr.LT

Baner