a

Poznański Klub Podróżnika - Spotkanie z Maciejem Stromczyńskim i Grzegorzem Ozimińskim

2017-12-04 ( poniedziałek )
19:00
Kino Rialto, ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 38, Poznań

Poznański Klub Podróżnika - Ewa Banasiak zaprasza na spotkanie pt. "Appalachian Trail - szlak (nie) dla każdego?".

Goście: Maciej Stromczyński i Grzegorz Ozimiński

"125 dni potrzebowaliśmy, by przemierzyć jeden z najdłuższych pieszych szlaków na świecie, Appalachian Trail w USA. Zadanie jest nie lada wyczynem, do pokonania mamy 3,5 tys. km Appalachami, czyli górami rozciągniętymi na przestrzeni 14 stanów, od Maine do Georgii. Co roku tego wyzwania podejmie się tysiące wędrowców, ale tylko 1/4 dochodzi do końca."

Co przyciąga wędrowców do tej niesamowitej przygody? Jak wygląda życie w amerykańskich górach? Jak nie zwariować na szlaku? Na te i inne pytania odpowiedzą Maciej Stromczyński i Grzegorz Ozimiński.

Maciej Stromczyński i Grzegorz Ozimiński to dwójka wędrowców, która za cel obiera sobie piesze szlaki długodystansowe. W 2016 roku przemierzyli
liczący prawie 4300 km Pacific Crest Trail. Za wyczyn ten zostali nominowani do nagrody "Traveler" National Geographic. Podczas największego podróżniczego festiwalu w Polsce, Kolosy, zwyciężyli nagrodę im. Andrzeja Zawady przyznawaną młodym podróżnikom, co pozwoliło zrealizować kolejne marzenia jakim była wyprawa na Appalachian Trail.

Bilety w cenie 17 zł dostępne on-line.

_
opr.LT

Bilety dostępne w: