plakat

Dni Psychoanalizy Lacanowskiej w Poznaniu

21.04 – 22.04.2018
15:30 13:00

Forum Polskie Pola Lacanowskiego w dniach 21-22 kwietnia 2018r. zaprasza na spotkania z francuskim psychoanalitykiem Radu Turcanu. Spotkania z Radu Turcanu odbędą się w Biurowcu DELTA - ATANER, ul. Towarowa 35, Poznań, poziom A, sala Brylantowa. Główne wejście do budynku DELTA od strony Mostu Dworcowego, a potem, w prawo do windy i na Poziom A

  • 21 kwiecień (sobota) - 15:30 - 17:30 - Wykład "Związek seksualny i stany zakochania. Podejście psychoanalityczne" (wstęp bezpłatny)
  • 21 kwiecień - 17:45 - 19:45 - Seminarium nad "Encore" (wstęp płatny)
  • 22 kwiecień (niedziela) - 10:00 - 13:00 - Seminarium nad tekstem "Lęk" (wstęp płatny)

Radu Turcanu jest psychoanalitykiem pracującym w Paryżu, członkiem francuskiej Szkoły Psychoanalizy Forów Pola Lacanowskiego (École de Psychoanalyse des Forum du Champ Lacanien - EPFCL France). Posiada doktorat w zakresie psychoanalizy i nauk medycznych Université de Paris VII oraz doktorat z literatury porównawczej University of Illinois w Stanach Zjednoczonych. Publikował we Francji, Australii, Stanach Zjednoczonych oraz Rumunii. Wykłada na wydziale psychoanalizy oraz na studiach doktoranckich Université de Paris VII. W ramach swojej psychoanalitycznej praktyki klinicznej pracuje z dorosłymi, nastolatkami i dziećmi. Radu Turcanu był już w Polsce (w Warszawie) trzy razy i za każdym razem wygłaszał wykłady, które cieszyły się dużym zainteresowaniem licznie zgromadzonej publiczności.