a

Festiwal organizowany przez Empik to podziękowanie dla czytelników, którzy z entuzjazmem podchodzą do książek oraz ich twórców. Wydarzenie, które równolegle odbywa się w siedmiu miastach, pełne jest spotkań, dyskusji oraz premier oczekiwanych książek.

Tegoroczna edycja Apostrofu to kilkanaście festiwalowych premier oraz goście światowego formatu, którzy oprócz Poznania odwiedzą sześć polskich miast: Warszawę, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Katowice i Szczecin. W tym roku Apostrof to nie tylko spotkania z pisarzami, ale również szereg dyskusji wokół tłumaczeń, które będą się odbywały w warszawskim Teatrze Powszechnym. Także przy nim, w Ogrodzie Powszechnym po raz kolejny powstanie klub festiwalowy Apostrofu. W tym roku działać będzie tu pop-up restauracja serwująca dania, które wpisują się w trend zero waste. Specjalnie dla Festiwalu powstanie też plenerowa wystawa dla dzieci "Mrówki wspaniałe", której kuratorką jest Ewa Solarz. Na działającej w stolicy muzycznej scenie Apostrofu zagrają: Karolina Czarnecka z projektem UV, Bisz i Radex w towarzystwie Katarzyny Nosowskiej, która na tegorocznym Apostrofie zadebiutuje jako pisarka, a także Król i teatr improwizowany Klancyk.

Literackie gwiazdy, goście Apostrofu 2018 to: Orhan Pamuk, Magdalena Grzebałkowska, Katarzyna Bonda, Natalia Fiedorczuk, Nathan Hill, Graham Masterton, Sofi Oksanen, Peter V. Brett, Andrzej Franaszko, Wojciech Chmielarz, Jacek Hugo-Badera, Mariusz Czubaj, Jakub Żulczyk, Olga Tokarczuk, Katarzyna Nosowska, A. J. Finn, Jerzy Bralczyk i Lucyna Kirwil, Dorota Masłowska, Jakub Małecki, Katarzyna Puzyńska, Wojciech Tochman, Jacek Dukaj, Justyna Kopińska, Ewa Winnicka i Cezary Łazarewicz.

Kuratorem tegorocznej edycji Festiwalu jest Jacek Dehnel. O szatę graficzną zadbała Małgorzata Gurowska - wielokrotnie nagradzana artystka wizualna.

Na wszystkie wydarzenia festiwalu obowiązuje wstęp wolny.

_

Harmonogram:

 1. Empik Plac Wolności, ul. Ratajczaka 44:

  • 14 maja, 18:00 Natalia Fiedorczuk
   spotkanie autorką książki "Ulga", prowadzenie Milena Buszkiewicz
  • 15 maja, 18:00 Jakub Żulczyk
   spotkanie z autorem książki "Zrób mi jakąś krzywdę", prowadzenie Milena Buszkiewicz
  • 16 maja, 18:00 Wojciech Chmielarz
   spotkanie z wokół książki "Żmijowisko", prowadzenie Anna Misztak
  • 17 maja, 18:00 Katarzyna Bonda
   spotkanie z autorką książki "Czerwony Pająk", prowadzenie Kalina Olejniczak
  • 18 maja, 18:00 Magdalena Grzebałkowska
   spotkanie z autorką książki "Komeda. Osobiste życie jazzu", prowadzenie Dionizy Piątkowski
  • 19 maja, 16:00 Mariusz Czubaj
   spotkanie z autorem książki "Dziewczynka z zapalniczką", prowadzenie Leszek Koźmiński
 2. Pawilon:
  • 20 maja, 16:00 Dorota Masłowska
   spotkanie z autorką książki "Inni ludzie", prowadzenie Agata Grenda
  • 20 maja, 18:00 Olga Tokarczuk
   spotkanie z autorką książki "Opowiadania bizarne", prowadzenie Przemysław Czapliński

Plakat

Zobacz www.empik.com/kultura/apostrof/program/apostrof-2018/