a

Wakacyjne wycieczki tematyczne po Starym Mieście z PoPoznaniu.pl

07.07 – 25.08.2018

Letnie weekendy zapowiadają się niezwykle interesująco dla wszystkich miłośników Poznania. Na turystów oraz mieszkańców miasta czeka całkiem nowa oferta spacerów przygotowana przez Grupę Przewodników PoPoznaniu.pl. Oprócz tradycyjnych wycieczek, które trwają już od początku maja i startują przed ratuszem w każdą sobotę i niedzielę o 12:05 przewodnicy zapraszają dodatkowo na zwiedzanie tematyczne.

Spacery rozpoczynać się będą na schodach ratusza w każdą sobotę wakacji o godzinie 18 i dlatego nazwane mzostały "Podwieczorkami".

- Czekamy aż letni upał nieco odpuści, słońce zacznie chować się za horyzont i ruszamy na odkrywanie Starego Miasta - mówi Piotr Ciesielski z PoPoznaniu.pl i dodaje:- Każda sobota to inna wycieczka, podczas której spróbujemy spojrzeć na centrum Poznania w nietypowy sposób. Opowiemy historie miłosne, pośmiejemy się z anegdot, wspomnimy czasy Powstania Wielkopolskiego i II Wojny Światowej, przemierzymy też pół Europy nie ruszając się z Poznania! Mamy nadzieję, że "Podwieczorki" zaspokoją apetyty wszystkich, którzy są ciekawi miasta!

Premiera cyklu w sobotę 7 lipca o godzinie 18. Pierwszy "Podwieczorek" to "Niepoważna wycieczka czyli Poznań w anegdocie i z przymrużeniem oka". Plan kolejnych spacerów przedstawia się następująco:

  • 14.07 "Wojenny Poznań"
  • 21.07 "Śladami Powstania Wielkopolskiego"
  • 28.07 "Nieznane historie znanych miejsc, czyli na co nie ma czasu na tradycyjnej wycieczce"
  • 4.08 "Na prawo Paryż, na lewo Berlin, czyli jak zwiedzić pół Europy nie ruszając się z Poznania"
  • 11.08 "Krajobraz po bitwie - powojenny Poznań"
  • 18.08 "Zakochany Poznań"
  • 25.08 "Parki i place - zieleń i urbanistyka"

Tradycyjnie spacery z Grupą PoPoznaniu.pl odbywają się w konwencji "free walking tour" - wstępne zapisy nie są wymagane, a wycieczka odbywa się niezależnie od liczby uczestników i pogody. Na zakończenie można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

Prócz cyklu "Podwieczorków" w lipcu odbędą się jeszcze dwie wycieczki:

  • 15.07 (niedziela) Sąsiedzi Poznania cz. 5 Czerwonak - Wyprawa na Dziewiczą Górę; godz. 10 spotkanie na dworcu kolejowym w Czerwonaku, zakończenie na Dziewiczej Górze
  • 21.07 (sobota) Poznańskie ślady Enigmy; godz.15 spotkanie przy Szyfrokontenerze przed CK Zamek, zakończenie tamże

_
akt.LT