logo cyklu

Centrum Inicjatyw Senioralnych po raz kolejny wraz z partnerami - instytucjami, uniwersytetami, organizacjami pozarządowymi - przygotowało mnóstwo ciekawych wydarzeń dedykowanych najstarszym mieszkańcom Poznania. To cykl otwartych wykładów, warsztatów, koncertów i drzwi otwartych w przeróżnych miejscach posiadających ofertę skierowaną do seniorów. Założeniem wydarzenia jest zwrócenie uwagi na to, jak liczna grupę stanowią poznańscy seniorzy, i jak różnorodne są ich zainteresowania i potrzeby.

Po raz pierwszy integralną częścią "Senioralnych" będą targi VIVA SENIORZY!, które odbędą się 19 i 20 października w pawilonie nr 3 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Podczas wystawy swoją ofertę skierowaną do osób starszych zaprezentują firmy, organizacje pozarządowe, instytucje oraz kluby seniora. Nowością tegorocznej edycji będzie też podział na cztery strefy tematyczne: ZDROWIE, AKTYWNOŚĆ, WIEDZA i OTOCZENIE. W programie wydarzeń kulturalnych m.in: koncert Teresy Werner oraz zespołu Skaldowie, występ Chóru Kameralnego Poznańskie Senioritki, strefa tańca w wykonaniu tancerzy zespołu baletowego Teatru Muzycznego w Poznaniu. Drugiego dnia targów odbędzie się też Poznański Przegląd Twórczości Seniorów.

Wstęp na większość wydarzeń w ramach "Senioralnych" jest wolny, jednak na niektóre z nich obowiązują zapisy. Szczegółowy program wydarzeń z informacją o zapisach opublikowany jest na stronie www.centrumis.pl. W formie papierowej dystrybuowany będzie również w Centrum Inicjatyw Senioralnych (ul. Mielżyńskiego 24), Centrum Informacji Miejskiej (ul. Ratajczaka 44) oraz Centrum Kultury "Zamek" (ul. Święty Marcin 80/82).

Bilety na targi VIVA SENIORZY!: PRZEDSPRZEDAŻ W INTERNECIE na stronie: www.vivaseniorzy.pl (do 18.10.): bilet jednodniowy - 10 zł, bilet dwudniowy - 14 zł. Bilety w kasach od 19.10.: bilet jednodniowy - 11 zł, bilet dwudniowy - 15 zł, bilet jednodniowy z wjazdem - 25 zł, bilet dwudniowy z wjazdem - 35 zł; Sprzedaż biletów w kasach tylko w dniu wydarzenia.

Zobacz www.centrumis.pl