a

Poznański Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie z Robbem Maciągiem pt. "Podróż do Serca Azji"

Podróż do Serca Azji to podróż w czasie.Podróż do miejsc gdzie ten czas się zatrzymał i miejsc gdzie się cofnął. Podróż do ludzi, którzy po upadku ZSRR musieli wygrzebać się z ruin starego świata na powierzchnię nowego. Odnaleźć nowe zajęcie, powrócić do starych, zapomnianych zawodów, nauczyć się żyć bez prądu, bez autobusów, bez lekarzy. A przy tym wszystkim nie utracić ducha, serca i gorącego uśmiechu, którym obdarują każdego kto ma chwilę na rozmowę. Spotkajmy się przy herbacie na rozmowie o ludziach z krańców świata. Ich gościnności, wierze w sąsiada, marzeniach, obawach i codziennych radościach. Zabierzemy Was w podróż do Turkmenistanu, Uzbekistanu i Tadżykistanu. W góry Pamiru.

Robb Maciąg - Podróżuje i pisze od 1997 roku. Odwiedził ponad 20 krajów i znalazł tam setki przyjaciół i dobrych znajomych. Propaguje naiwną ideę, że "świat jest pełen dobrych ludzi". Urodzony w 1974 roku, we Wrocławiu. Pasjonat podróży. Fotograf z zamiłowania, pedagog, pisarz i (czasami) dziennikarz. Mieszka w okolicach Jeleniej Góry, w Krainie Wygasłych Wulkanów. Uwielbia fotografować ludzi. Laureat Podróżnika Roku miesięcznika Podróże (kategoria "Świat") i dwóch TRAVELERów miesięcznika National Geographic (2007 - podróż życia, 2013 - podróżnicza książka roku).

Przygoda z pisaniem książek zaczęła się od samotnej wyprawy po Chinach i półwyspie indochińskim na zwykłym, chińskim rowerze. To właśnie za tę podróż Robb otrzymał swojego pierwszego Travelera. Do tej pory ukazały się cztery książki autorstwa Roberta "Robba" Maciąga: Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę; Rowerem w stronę Indii, Podręcznik Przygody Rowerowej oraz Tysiąc Szklanek Herbaty. Właśnie za tę ostatnią, Robb otrzymał drugiego Travelera , Nagrodę im. Stanisława Szwarc-Bronikowskiego w Konkursie KSIĄŻKA PODRÓŻNICZA ROKU MEDIATRAVEL 2012 oraz wyróżnienie w konkursie Magellana.

Bilety w cenie 17 zł dostępne on-line.

_
opr.LT