Odkryj Szeląg przełomu XIX/XX wieku - na retro pikniku. Na uczestników czekają stroje z epoki i fotograficzne atelier, gra terenowa i szelągowskie kolaże.
W trzech scenografiach będzie można odkryć Szeląg. W historycznym atelier będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w kostiumach z epoki. Spróbować swoich sił w grze terenowej "Na tropie Szeląga". Stworzyć historyczny kolaż, graficzną opowieść, z lokalnych artefaktów utkać garfo-koronkę.
Organizatorzy zapraszają rodziny z dziećmi, miłośników historii, rekonstrukcji i fotografii.
Program:
Fotografia promująca wydarzenie jest autorstwa Ilony Czajkowskiej. Autorką projektu rewitalizacyjnego jest Katarzyna Wala.
Ewelina Jaśkowiak - poznanianka, która w fotografii odkryła całą paletę wspaniałych doznań. Wielbicielka książek, pisania wierszy w tramwaju oraz podziwiania budzącego się życia o poranku na łonie natury.
Krystyna Lipka-Czajkowska - działa na polu sztuki współczesnej oraz animacji i edukacji artystycznej. Autorka narzędzi edukacyjnych w Zespole Szkół Da Vinci w Poznaniu. Twórczyni serii murali interaktywnych, warsztatów tematycznych, prezentacji i spotkań poświęconych zjawiskom kultury współczesnej. Autorka wielu cykli malarskich oraz projektów w przestrzeni publicznej w tym mobilnych obiektów malarskich - dla parku Cytadela w Poznaniu.
Katarzyna Wala - antropolożka kultury, dziennikarka, tropicielka zapomnianych tradycji. Założycielka Bloomerki - grupy rekonstrukcji herstorycznej i Stowarzyszenia Mobilny Dom Kultury Wilczak. Popularyzatorka herstorii. Od trzech lat prowadzi działania rewitalizacyjne na Szelągu.
Wsparcie organizacyjne: Agata Wala, Urszula Żywicka, Julia Kromolicka, Natalia Czemplik.
#Poznanwspiera Projekt: Mobilny Dom Kultury na Szelągu. autorka: Katarzyna Wala Realizacja: Stowarzyszenie Mobilny Dom Kultury Wilczak.
Projekt jest dofinansowany przez Miasto Poznań.