x

Światło jest jak woda - warsztaty

10.08 – 24.08.2019
10:00 14:00

Warsztaty z Heleną Wawrzeniuk / "Światło jest jak woda"
Warsztaty będą próbą wspólnej refleksji nad przestrzenią Wildy. Wspólnie będziemy zastanawiać się nad tym, jaka jest ta przestrzeń i jakie budzi emocje. Podczas warsztatów zaprojektujemy i wykonamy niezbędne elementy instalacji świetlnej, którą zawiesimy na jednej z Wileckich ścian, aby wprowadzić kolor do miejskiego pejzażu.
Terminy:
10 sierpnia (sobota) godz. 10:00-14:00
24 sierpnia (sobota) godz. 10:00-14:00

Na bezpłatne warsztaty obowiązują zapisy: fundacja@spot.poznan.pl

Projekt Wildeckie Fatamorgany jest rodzajem wspólnej interwencji artystki oraz mieszkańców w przestrzeń publiczną, której celem jest wprowadzenie koloru do pejzażu miejskiego za pomocą "świetlnej instalacji". Jeej realizacja pozwoli na zmysłowe doświadczanie światła i koloru na Wildzie, wywołując pozytywne emocje u mieszkańców, ożywając zastaną przestrzeń oraz zaskakując i wzbudzając ciekawość u przypadkowych odbiorców.
Helena Wawrzeniuk zajmuje się grafiką, malarstwem, projektowaniem oraz animowaniem przestrzeni publicznych; autorka i pomysłodawczyni świetlnej instalacji jest stypendystką Miasta Stołecznego Warszawa, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Politechniki w Mediolanie; zrealizowała kilkadziesiąt projektów uwzględniających pracę z lokalną społecznością, głównie rewitalizując warszawskie dzielnice.

opr.sw

Zobacz www.spot.poznan.pl/