seniorzy zwiedzają wystawę, fot. Ł. Gdak

Ostrów Tumski przez wieki - oprowadzanie dla seniorek i seniorów

11.09.2019
12:00

Brama Poznania zaprasza Seniorki i Seniorów na zwiedzanie ekspozycji w towarzystwie przewodnika, który opowie o historii i dziedzictwie Ostrowa Tumskiego, z wykorzystaniem multimediów i audioprzewodnika "Ostrów Tumski przez wieki". Przedstawi także ponad 1000-letnią historię wyspy katedralnej.

Ostrów Tumski to ważne miejsce na mapie Poznania, to tutaj kształtowała się polska państwowość, właśnie stąd chrześcijaństwo zaczęło promieniować na ziemie polskie. W katedrze na Ostrowie Tumskim spoczywają pierwsi władcy Polski. Ostrów to także wyspa na Warcie o wielu walorach przyrodniczych oraz miejsce rozwoju poznańskich tradycji akademickich, a także mecenatu sztuki. Wiele wydarzeń związanych z Ostrowem Tumskim miało kluczowe znaczenie dla całego kraju.

Podczas spotkania na ekspozycji uczestnicy zwiedzą cztery sale wystawiennicze, a przewodnik przybliży dzieje poznańskiego grodu na Ostrowie Tumskim od IX wieku, poprzez przełomowe znaczenie chrztu Mieszka I, złoty wiek renesansu, historie związane z odzyskaniem niepodległości, kończąc na przełomowych odkryciach archeologicznych na Ostrowie Tumskim, które miały miejsce pod koniec wieku XX.

Seniorki i Seniorzy będą mieli możliwość zapoznania się z multimedialną, interaktywną ekspozycją Bramy Poznania. Przewodnik udowodni, że obcowanie z nowoczesnymi technologiami jest łatwe i przyjemne. 

Propozycja organizatora to połączenie charakterystycznego dla Bramy Poznania nowoczesnego stylu zwiedzania z tradycyjną obecnością przewodnika służącego pomocą - również w korzystaniu ze zdobyczy techniki.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem telefonu 61 647 7634 lub osobiście w Bramie Poznania w Punkcie Informacji.

Oprowadzanie bezpłatne.

Czas trwania: około 75 minut.

Zobacz bramapoznania.pl/