Okładka książki

Zamkowy Klub Książki "Ścieżki Północy" Richarda Flanagana

26.09.2019
18:00

Miejsce: Bookowski - Księgania w Zamku
   
Czwarte spotkanie Zamkowego Klubu Książki. Rozmowa o "Ścieżkach Północy" Richarda Flanagana.
Nagrodzona w 2014 roku Nagrodą Bookera powieść zyskała entuzjastyczne recenzje: to "arcydzieło", książka, która "zostaje w pamięci na zawsze" i w której jest "wszystko, czego oczekujemy od wielkiej literatury - językowa świeżość i kunszt, poruszająca historia, miłość i śmierć, bohaterowie z krwi i kości, ludzka wspaniałość i słabość, a wreszcie zdania, które zostają w głowie".
Osadzony w japońskim obozie, którego jeńcy są wykorzystywani do pracy przy budowie Kolei Śmierci w Birmie, chirurg Dorrigo Evans nie może przestać myśleć o romansie z żoną swego wuja sprzed dwóch lat. Bliski rozpaczy codziennie musi walczyć o ocalenie podlegających mu żołnierzy przed głodem, cholerą, torturami... Pewnego dnia otrzymuje list, który zmieni jego życie na zawsze.
Richard Flanagan (ur. 1961) - australijski powieściopisarz pochodzący z Tasmanii, uważany za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli swojej generacji. Zajmuje się także reżyserowaniem filmów i pisaniem scenariuszy. Laureat prestiżowych nagród: Commonwealth Writers' Prize, Queensland Premier's Prize, Western Australian Premier's Prize i Tasmania Book Prize oraz Nagrody Bookera, którą otrzymał w 2014 r. za powieść "Ścieżki Północy", nad którą pracował 12 lat.

Zobacz www.ckzamek.pl