logo

Nie realizował się tylko w jednej dyscyplinie, nigdy nie mieścił się w przyjętych ramach. Jerzy Piotrowicz zmarł nagle w nocy z 29 na 30 października 1999 roku, w trakcie przygotowań do jednej z największych wystaw monograficznych jego prac, której wernisaż odbył się kilka dni później w Galerii Miejskiej Arsenał. Za życia jego twórczość ceniona była jednak głównie przez grono przyjaciół, którzy od lat też przybliżają ją poznaniakom. Dwa lata temu powstała galeria jego imienia. - Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w obchodach, do wspomnień, które pozwolą Państwu poznać artystę i jego dzieła, oraz do twórczych działań w ramach warsztatów - wylicza prezes Towarzystwa Jerzego Piotrowicza Anna Potocka.

Obchody 20. rocznicy śmierci Jerzego Piotrowicza, Galeria Pod Koroną, 9.10-3.11

 • Piekło i Raj - wystawa prac Jerzego Piotrowicza, uwaga! wernisaż: 9.10, g. 19, czynna do 3.11
 • Pokaz filmu Jurek z 1999 i spotkanie z jego reżyserką Anną Kochnowicz-Kann, 9.10, g. 19
 • Lech Raczak gra z teatrem. Prolog, 16.10, g. 19
  Artysta przypomni sylwetkę Jerzego Piotrowicza i zaprezentuje nagranie swojego spektaklu Łatwe umieranie, którego kanwą są wspólne przeżycia obu artystów.
 • Warsztaty Wokół Piotrowicza, inspirowane twórczością artysty. Prowadzący Jarosłąw Szelest,
  20 i 27.10,
  g. 11-13 (dla dzieci),
  g. 14-17 (dla dorosłych/seniorów),
  zapisy: fb galerii, liczba miejsc ograniczona
 • Myśli Piotrowicza - 23.10, g. 19

  z przyczyn niezależnych zmieniła się osoba występująca na wydarzeniu - myśli Piotrowicza czytać będzie Pan Tadeusz Janiszewski aktor Teatru Ósmego Dnia
 • Wykład/prezentacja Rajskie obrazy Piotrowicza Marii Gołąb, kuratorki Galerii Sztuki Polskiej Muzeum Narodowego w Poznaniu, 24.10, g. 19
 • Spotkanie z Ryszardem Krynickim, 30.10, g. 19 Poeta wspominać będzie dwudziestoletnią przyjaźń z Jerzym Piotrowiczem. Opowieść zostanie zilustrowana fotografiami z archiwum Krynickiego.

_
akt.LT

Szersza informacja