a

Warsztaty Filmowe Komeda w Poznaniu

2019-11-21 ( czwartek ) – 2019-11-23 ( sobota )
Spotkanie organizacyjne: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Pl. Wielkopolski 9, II piętro, sala 207

Krzysztof Komeda Trzciński to postać ikoniczna dla polskiego jazzu i muzyki filmowej, a wciąż tak niewiele osób wie, że urodził się i pochodził z Poznania. Fundacja Mastershot, która realizuje już od kilku lat warsztaty filmowe z produkcji filmu za pomocą jednego ujęcia, tym razem bierze na warsztat postać wybitnego muzyka z Poznania. Podczas trzydniowych warsztatów filmowych, jakie odbędą się 21-23 listopada tego roku organizatorzy wraz z uczestnikami zrealizują film, którego motywem przewodnim będzie właśnie Komeda.

Krzysztof KOMEDA Trzciński to ikona polskiego jazzu. Artysta wszechstronny, genialny i niezwykle zasłużony dla kina. Współpracował między innymi z Romanem Polańskim, Andrzejem Wajdą czy Jerzym Skolimowskim. Współtworzył nowoczesny polski jazz wraz z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Jerzym Milianem czy Tomaszem Stańko. Słynny motyw muzyczny z Dziecka Rosemary stworzył właśnie Komeda. Często pisał muzykę filmową i zrobił prawdziwie międzynarodową karierę.

Podczas listopadowych warsztatów organizatorzy wraz z uczestnikami nakręcą kilkuminutowy film na jednym ujęciu, potocznie zwany mastershotem, który będzie nawiązywał do jazzowego klimatu Poznania z czasów młodości Komedy. Nie zabraknie również elementów współczesnych, bowiem język filmowy, którym posługują się filmowcy i organizatorzy warsztatów jest wielopłaszczyznowy. Obowiązkowym elementem będzie jazz i muzyka Komedy, która zostanie również zawarta w ścieżce dźwiękowej filmu na jednym ujęciu, jaki zostanie zrealizowany podczas planu filmowego 23 listopada w Klubie Blue Note. Organizatorzy najpierw jednak zapraszają wszystkich chętnych na spotkanie organizacyjne w dniu 21 listopada o godz. 18.00 na Uniwersytet Artystyczny (Pl. Wielkopolski 9), podczas którego zostaną przedstawione założenia projektu. Organizatorzy poszukują w szczególności osoby, chcące zagrać w filmie i chcące dowiedzieć się "od kuchni" jak realizuje się filmy na jednym długim ujęciu.

Warsztaty są bezpłatne, wymagane są zapisy w formularzu: https://tinyurl.com/y579thnb

Spotkanie organizacyjne: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Pl. Wielkopolski 9, II piętro, sala 207
Plan filmowy w klubie jazzowym Blue Note, ul. Kościuszki 79 w dniu 23 listopada 2019 r.

Więcej informacji

opr.sw

Zobacz mastershotfestival.pl/