x

Na frazową publiczność czekają w tym roku aż trzy premiery. "Na starej mapie" to koncert, jakiego do tej pory nie było: utwory Kaczmarskiego, Gintrowskiego i Łapińskiego zostały przez Marcina Sompolińskiego przetransponowane na zespół muzyki dawnej i zabrzmią w Auli UAM bez słów. Jednak jak zapewnia dyrektor artystyczny festiwalu  Krzysztof Gajda "Nie kaleczymy piosenek, kiedy na moment wyłączymy z nich tekst. Przedstawiamy je tylko w innym kontekście, innej formie".  Jedyna okazja do wysłuchania tego wyjątkowego i premierowego  programu 24 listopada.

Kolejną premierą jest spektakl "Duże? dzieci", którego inspiracją były teksty Andrzej Sobczaka. Adepci Studia aktorskiego STA pod  kierunkiem reżysera Michała Kocurka sprawdzać będą jak teksty sprzed lat brzmią dziś i to w interpretacji pokolenia, które może nie pamiętać oryginalnych wykonań i kontekstów. Spektakl odbędzie 25 listopada w Teatrze Polskim. 

Na zakończenie festiwalu 26 listopada w Auli Artis kolejny premierowy koncert: Karoliny Cichej & Spółki wraz z gośćmi. Artystka zaprezentuje nowe piosenki, w których jak zawsze pobrzmiewać będą echa muzyki ludowej i muzyki świata. Towarzyszyć jej będą Karolina Czarnecka oraz Mamadou Diouf. 

Program Festiwalu FRAZY 2019:

23.11. godz. 19.00 Koncert Laureatów i Kuba Sienkiewicz z obstawą
24.11. godz. 19.00 Na starej mapie krajobraz utopijny PREMIERA Musicae Antiquae Collegium Varsoviense pod batutą Marcina Sompolińskiego gra Kaczmarskiego, Łapińskiego i Gintrowskiego
25.11. godz.19.00 Dorosłe? dzieci PREMIERA spektakl muzyczny z piosenkami Andrzeja Sobczaka Studio Aktorskie STA
26.11. godz. 19.00 Karolina Cicha& Spółka + goście program PREMIEROWY

Bilety - 10, 15 i 20 zł.

Więcej informacji o festiwalu

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz festiwalfrazy.pl/