Jean-Charles Guichen na zdjęciu

Jak co roku, druga połowa listopada to czas Dni Bretanii. Ich 26. edycję zainauguruje w dniu 25 listopada bardzo interesująca wystawa fotografii Guya Le Querreca.

Justine Derouault, specjalistka od turystyki kulturalnej ze Stowarzyszenia Siedmiu Monumentalnych Kalwarii Bretońskich opowie o kamiennych kalwariach z XVI i XVII wieku - wyjątkowym dziedzictwie kulturowym Bretanii.

Tegoroczny program Dni Bretanii obejmuje także dwie propozycje. W piątek, 29 listopada, w CK Zamek odbędzie się koncert Jean-Charles Guichen Group, której lider jest cenionym i popularnym w Bretanii gitarzystą folkowym o przydomku "guitar hero". Usłyszymy autorskie utwory J-Ch. Guichena inspirowane bretońską muzyką tradycyjną z ostatniego albumu artysty pt. "Breizh An Ankou", czyli "Bretania Ankou" (Ankou to śmierć z legend bretońskich).

Bilety w cenie 30 zł (przedsprzedaż) można nabyć na Bilety24.pl oraz w kasie CK Zamek, CIK-u i Domu Bretanii.

Z kolei 2 grudnia, na zakończenie Dni Bretanii, odbędzie się koncert Outside Duo, duetu bretońskich muzyków mającego na koncie 3 wydane płyty. Muzycy zaprezentują zabawny i efektowny "celtycki two men show", na który będą się składać autorskie piosenki o brzmieniach popowo-folkowych.

Wejściówki będą dostępne w sekretariacie Domu Bretanii od 20 listopada.

Szczegółowy program na stronie Organizatora.

Zobacz dombretanii.org.pl