Baner: Kobieta ze stertą książek, w tle fale morskie.

LiteruFKA. Piotr Jasek. Slam poetycki

2019-12-19 ( czwartek )
19:00-22:00
MDK, Dragon Social Club, ul. Zamkowa 3, Poznań

Fundacja KulturAkcja i Klub Dragon zapraszają na cykl literacki LiteruFKA. Bez wykładu i bez wymądrzania się. Będzie moąna posłuchać, porozmawiać i pokłócić się o literaturę, leżeć na ziemi, siedzieć po turecku i podpierać ściany.

Piotr Jasek - poeta, prozaik, scenarzysta, czasami także autor tekstów piosenek. Studiował filozofię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach i scenariopisarstwo w PWSFTviT w Łodzi. Publikował m.in. w "bruLionie", "Nowym Nurcie", "Regionach" i "Zeszytach Literackich". Autor tomu wierszy Niewieżowce (2003) i zbioru opowiadań Data ważności (2001). Laureat konkursów literackich i scenariuszowych. Po długiej przerwie spowodowanej... życiem wraca do literatury z nową książką poetycką - uważam że cię kocham.

Prowadzenie: Agnieszka Budnik 

Slam:

Podczas turnieju nie wolno korzystać z żadnych rekwizytów, instrumentów muzycznych oraz podkładu muzycznego. Wolno czytać teksty z kartek i urządzeń elektronicznych.

REGULAMIN 1. Organizatorem turnieju jest Fundacja KulturAkcja. 2. Zarówno udział w slamie, jak i wstęp są bezpłatne. 3. Zwycięzca turnieju otrzyma nagrodę pieniężną 150 zł, zaś za zajęcie drugiego miejsca nagroda wyniesie 50 zł. Pieniądze zostaną przekazane w gotówce lub za pomocą przelewu bankowego w terminie do dwóch tygodni po zakończeniu turnieju. 4. Osoby chcące wystąpić w slamie dokonują zgłoszenia drogą mailową na adres poznanskislam@gmail.com bądź bezpośrednio u organizatorów w dniu slamu, o ile lista nie będzie już zamknięta. 5. Organizatorzy mają prawo zamknąć listę w dowolnym momencie. 6. Uczestniczki i uczestnicy prezentują podczas występu wyłącznie własną twórczość. 7. Pojedynczy występ slamera lub slamerki nie może przekroczyć 3 minut, a w przypadku dogrywki 1 minuty. 8. Slam zostanie rozegrany systemem pucharowym. Uczestniczki i uczestnicy pierwszej rundy zostaną przeciwstawieni sobie poprzez losowanie. Osoba, która wygra w danej rozgrywce przejdzie do następnej rundy. Liczba rund będzie zależała od liczby zgłoszeń. O zwycięstwie w danej rundzie decyduje publiczność poprzez głosowanie. Kto otrzyma większą liczbę głosów, wygrywa. Przy nieparzystej liczbie uczestników prowadzący będzie modyfikował zasady tak, aby zachować równe szanse udziału w turnieju. 9. Jeżeli podczas pojedynku slamerów głosy publiczności rozłożą się po równo, wówczas odbywa się dogrywka. 10. Podczas turnieju nie wolno korzystać z żadnych rekwizytów, instrumentów muzycznych oraz podkładu muzycznego. Wolno czytać teksty z kartek i urządzeń elektronicznych. 11. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wykorzystania dokumentacji występów (obejmującej wizerunek uczestników - udział w slamie oznacza złożenie oświadczenia o wyrażeniu zgody na nieodpłatne i nieograniczone w czasie prawo do utrwalenia i rozpowszechniania przez Organizatorów wizerunku uczestnika) w celach promocyjnych i dokumentacyjnych. 12. Kwestiami nieuwzględnionymi w regulaminie oraz jego interpretacją zajmuje się osoba prowadząca turniej.

Prowadzenie: Maciej Mikulewicz

banner spotkania

Zobacz www.facebook.com/events/2416523308564790/