Baner wydarzenia: z lewej: logo akcj: orangutan i napis "Ni ejem palmowego. Chronie orangutany. Po prawej: samica z małym orangutanem na drzewie. Pod spodem napisy informujace o wykładach.

Międzynarodowy Dzień Bez Oleju Palmowego - cykl wykładów

  • Olej palmowy - fakty i mity
  • Tropikalne lasy deszczowe Borneo i Sumatry - Andrzej Węgiel
  • Co powinniśmy wiedzieć o oleju palmowym? - Marta Molska
  • Wpływ oleju palmowego na zdrowie - Natalia Główka

Wykłady odbędą się w dniu 31 stycznia 2020 r. (piątek) w sali A Collegium Maximum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (Poznań, ul. Wojska Polskiego 28) w godz.: 11:00-12:30. Wstęp bezpłatny, po uprzednim zgłoszeniu u pani Jolanty Węgiel (e-mail: jwegiel@up.poznan.pl, tel.: 695-744-932). Liczba miejsc jest ograniczona.
Tuż po wykładach będzie można wziąć udział w specjalnym pokazie "live cooking", na którym zostaną zaprezentowane inspiracje kulinarne na bazie produktów partnera naszej akcji - marki Proste Historie. Pokaz poprowadzi Marcin Świder - Mistrz Kuchni, Konsultant ds. Gastronomii Iglotex Professional. Dla osób zainteresowanych wpływem odżywiania się na stan swojego organizmu, przy osobnym stoisku będzie możliwość pomiaru składu ciała (m. in. zawartości tkanki tłuszczowej i mięśniowej) oraz uzyskania porad dietetycznych od profesjonalnych dietetyków.
W tym samym budynku (hol Collegium Maximum),
w dniach od 31 stycznia do 29 lutego 2020 r., będzie prezentowana wystawa "Nie jem palmowego - chronię orangutany", do której obejrzenia także serdecznie zapraszamy!

Zobacz www.skylark.up.poznan.pl/