Plakat wydarzenia ze zdjęciem autorów

 "Nadzieja" (Wydawnictwo Agora) to akcja charytatywna z udziałem polskich pisarzy, reporterów i poetów. Stworzyli oni wyjątkową książkę, z której cały dochód zostanie przeznaczony na wsparcie ośrodków pomocy dla seniorów - podczas pandemii i po jej zakończeniu. "Nadzieję" napisali m.in. Olga Tokarczuk, Wiesław Myśliwski, Hanna Krall, Joanna Bator, Mariusz Szczygieł, Andrzej Stasiuk i Magdalena Grzebałkowska. Książka-cegiełka ukaże się 8 lipca, ale już teraz można ją zamawiać w przedsprzedaży na empik.com. Pomoc trafi do mieszkańców i pacjentów ośrodków pomocy społecznej i hospicjów, również prowadzonych przez organizacje społeczne. Dziś te instytucje borykają się z licznymi problemami: brakiem personelu, sprzętu, maseczek czy kombinezonów.

Podczas spotkania zorganizowanego przez Empik, o książce opowiedzą jej autorzy: Małgorzata Rejmer, Ilona Wiśniewska oraz Adam Wajrak.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Spotkania są tłumaczone na język migowy.

Zobacz news.empik.com