"..."

Don Airey w Empiku

2020-08-07 ( piątek )
18:00
Empik Plac Wolności, ul. Ratajczaka 44, Poznań, online

7 sierpnia o godz. 18:00, w studiu Empiku zagości Don Airey, klawiszowiec legendarnego zespołu rockowego Deep Purple. Muzyk opowie o najnowszym krążku "Whoosh!", którego premiera odbędzie się tego samego dnia.
Dzięki formatowi cyklu #premieraonline polscy fani mają szansę porozmawiać ze swoimi ulubionymi zagranicznymi muzykami. Interaktywne transmisje odbędą się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie spotkania możliwe będzie zadawanie artyście pytań w komentarzach pod streamingiem. Oba spotkania będą tłumaczone na język migowy.
Deep Purple po raz trzeci połączyło siły z legendarnym producentem Bobem Ezrinem, który zaprosił zespół do Nashville, aby wspólnie stworzyć i nagrać zupełnie nowe utwory. Efektem współpracy jest najbardziej zróżnicowany album, jaki do tej pory razem stworzyli. Muzycy na płycie "rozciągają się we wszystkich kierunkach" bez żadnych ograniczeń, które mogły pozbawić ich kreatywności.
Pracom nad krążkiem przyświecało żartobliwe motto, odwołujące się do nazwy zespołu: "Deep Purple przywraca purpurze głębię". Zaraz po stworzeniu pierwszych piosenek dla muzyków stało się jasne, że wraz z Ezrinem są na dobrej drodze do nagrania płyty przesuwającej granice czasu. Jednocześnie, album "Whoosh!" wyraża niezadowolenie z obecnej sytuacji na świecie, co czyni go aktualnym dla wszystkich pokoleń wielbicieli rocka.
Rozmowę poprowadzi Michał Kirmuć. Na spotkanie zapraszają również Mystic Production oraz Going.

Zobacz www.news.empik.com/