Na zdjęciu scena z fortepianem na środku. W tle piszczałki organów.

Warsztaty będą się odbywały od poniedziałku, 21 września do soboty, 26 września 2020 roku pomiędzy 10.00 a 20.00 (w sobotę zakończą się do godziny 14.00). Godzinowy plan zajęć podany zostanie pod koniec sierpnia, po zakończeniu zapisów i podzieleniu uczestników na grupy. Postaramy się - wzorem zeszłego roku - utworzyć grupę przedpołudniową, która będzie miała zajęcia od rana do wspólnych zajęć choreograficznych do około godz. 15.00, i grupę popołudniową, która będzie pracować od godz. 15.00 (wspólne zajęcia choreograficzne) i kończyć około godz. 20.00-21.00. Szczegółowy harmonogram będzie zależał od liczby zgłoszeń oraz ograniczeń wynikających z pandemii, ale grupy będą liczyły do 10, maksymalnie 12 osób.

Zajęcia poprowadzą zaproszeni specjaliści z różnych dziedzin sztuk scenicznych. Będzie to w części kontynuacja zajęć, które cieszyły się na zeszłorocznych warsztatach największym zainteresowaniem. Poszczególne zajęcia będą dotyczyły następujących zagadnień aktorskich:
- dykcja i recytacja - zajęcia z aktorką logopedką, mgr Katarzyną Węglicką,
- zajęcia ruchowe, praca nad ciałem - zajęcia z choreografem, reżyserem ruchu, Mikołajem Mikołajczykiem,
- interpretacja tekstu, scenki aktorskie - zajęcia poprowadzi mgr Ewa Szumska, aktorka.
- improwizacja, współczesne formy teatralne - praca z reżyserką, dr Ulą Kijak.

W warsztatach mogą wziąć udział wszystkie osoby zainteresowane odkrywaniem i rozwijaniem umiejętności aktorskich, zarówno studenci Akademii Muzycznej, jak i spoza niej.

_
opr.LT