Na czarnym tle logo Galerii Miejskiej Arsenał.

Domofantazja - warsztaty online dla dzieci w wieku 5-8 lat wraz z opiekunami

2021-03-13 ( sobota )
11:00
Galeria Miejska Arsenał, Stary Rynek 6, Poznań

Dla dzieci w wieku 5-8 lat wraz z opiekunami

Prowadzenie: Patrycja Plich, Marta Węglińska.

Wydarzenie stanowić będzie kontynuację, w wersji online, zapoczątkowanego w 2017 r. cyklu "Rodzinne Spotkania ze sztuką" polegającego na organizacji warsztatów plastycznych dla dzieci w wieku 5-8 lat wraz z opiekunami. Planowany jest cykl autorskich warsztatów, z których każdy prowadzić będzie inna para animatorów. Premierowy pokaz każdego z nich będzie się odbywać w wybrane sobotnie przedpołudnie kolejnego miesiąca na Fan Page'u Galerii, a następnie będzie prezentowany na naszym kanale Youtube. Warsztat online stanowić ma instruktarz jak wykonać samodzielnie pracę plastyczną oraz dostarczyć inspiracji do dalszych działań opiekunów z dziećmi w domu.

Uczestnicy warsztatu "Domofantazja" stworzą małe modele budynków, które następnie będą umieszczać na makiecie - papierze w dużym formacie. Taśma i narzędzia rysunkowe posłużą nam do stworzenia nietypowych budynków z kartonu, scalających ze sobą świat ludzi, zwierząt i roślin. Inspirując się wybranymi zadaniami, będziemy mierzyć się z nietypowymi kształtami i funkcjami architektury. Podczas warsztatów każdy wybierze jeden spośród zaprezentowanych na początku wariantów wyjściowych, po czym wedle instrukcji prowadzących i własnych pomysłów rozbudowuje swoją budowlę.

Przed warsztatami Organizatorzy proszą przygotować: taśmę papierową malarską (lub taka jaką uczestnicy macie obecnie w domu), flamastry, kredki, ołówki, gumkę do wycierania, dowolne kartki papieru A4, białe albo kolorowe, nożyczki, klej szkolny, plastelinę, samodzielnie zebrane suche gałązki (długość - 5-10 cm, ok. 10 sztuk), wykałaczki krótkie oraz materiały z odzysku - kartony niewielkich rozmiarów lub ich części w różnych kształtach, nakrętki plastikowe, kapsle, opakowania po jogurtach - wszystko co mogłoby trafić do śmieci, a z czym można bezpiecznie pracować.

  • czas trwania: 20 minut
  • online na profilu Fb Galerii