Logo Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Spotkanie z Markiem Tomaszewskim i recital Wokół Strawińskiego

2021-06-13 ( niedziela )
18:00
Akademicki Teatr Muzyczny "Olimpia", ul. Grunwaldzka 22, Poznań

Spotkanie z Markiem Tomaszewskim - pianistą, kompozytorem, aranżerem, członkiem legendarnego duetu fortepianowego "Marek i Wacek"
W 2021 roku mija 60 lat od spotkania i rozpoczęcia artystycznej współpracy Marka Tomaszewskiego i Wacława Kisielewskiego, słynnego duetu "Marek i Wacek", 55 lat od ich koncertów w paryskiej Olympii, 50. rocznica śmierci Igora Strawińskiego i 35 lat od tragicznej śmierci Kisielewskiego. W roku ważnych dla Marka Tomaszewskiego rocznic, Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu zaprasza na spotkanie z artystą - wydarzenie będzie miało wymiar symboliczny, ponieważ o debiucie w paryskiej Olympii (i nie tylko) rozmawiać będziemy w Akademickim Teatrze Muzycznym "Olimpia" - w nowej przestrzeni, którą Uczelnia zyskała do realizacji projektów artystycznych. Nie zabraknie również muzyki - w ramach recitalu usłyszymy m.in.: utwory Igora Strawińskiego i Mike'a Oldfielda w aranżacji naszego gościa. Tego nie można przegapić!        
Prowadzenie spotkania: Gabriela Ułanowska

Recital Wokół Strawińskiego
Program:

  • Mike Oldfield - Tubular Bells - temat z filmu Egzorcysta (aranżacja: Marek Tomaszewski)
  • Igor Strawiński - Danse De La Foire - fragment z baletu Pietruszka (aranżacja: Marek Tomaszewski)
  • Igor Strawiński - L'Oiseau de feu - fragmenty baletu Ognisty ptak: Danse Infernale, Berceuse, Finale (aranżacja: Marek Tomaszewski)
  • Igor Strawiński - Danse Sacrale - finał baletu Święto wiosny (aranżacja: Marek Tomaszewski)
  • Marek Tomaszewski - Dorian's Song

_

WAŻNA INFORMACJA ORGANIZACYJNA

Uprzejmie informujemy, iż forma realizacji projektów artystyczno-naukowych, organizowanych przez Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, tj.
- rejestracja wydarzenia (a następnie opublikowanie na kanale YouTube, profilu Facebook i stronie internetowej Akademii),
- live streaming,
- z udziałem publiczności z zachowaniem reżimu sanitarnego, 
będzie ustalana na bieżąco, zgodnie z rozwojem sytuacji epidemicznej. Informacje będą przekazywane do mediów, jak również będą komunikowane na stronie internetowej www.amuz.edu.pl i profilu fb Akademii.
Władze Uczelni zastrzegają sobie możliwość zmian terminów, miejsc koncertów, wykonawców
i programów. Za ewentualne zmiany przepraszamy.