Plakat wydarzenia ze zdjęciem Mery Spolsky.

Mery Spolsky debiutuje jako pisarka niepokorną książką "Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj" (Wydawnictwo Wielka Litera). Pisze w niej o chłopcach, których kiedyś kochała, dziewczynach, które były jej przyjaciółkami oraz o rodzicach, którzy wiele dla niej znaczą. Dużo uwagi poświęca też tej najważniejszej relacji - z samą sobą. To przede wszystkim opowieść o świadomym wyznaczaniu własnych granic. O debiutanckiej książce, która już zdobyła status bestsellera, z artystką porozmawia Agnieszka Szydłowska. 

Marysia jest dwudziestokilkulatką i właśnie układa sobie życie. Narratorka zabiera czytelników na kolejne randki i dzieli się przemyśleniami na temat spraw damsko-męskich. Podgląda podstarzałą kobietę w barze, która ewidentnie szuka czegoś więcej niż jednonocnej przygody. Zastanawia się, ile jeszcze czeka ją spokojnych dni wypełnionych filmami z Netflixa, pochłanianiem lodów i drapaniem zwierzaków po brzuchach. Wkurza się na absurdy codzienności, Instagram i zniekształcone życie zamknięte w kwadratach. "Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj" to historia autobiograficzna, a zarazem zbiorowy portret całego pokolenia współczesnych młodych kobiet.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Zobacz www.facebook.com/empikcom