Na białym tle napis "zamek czyta".

Z cyklu Zamek Czyta - spotkanie z Piotrem Oleksym i Zbigniewem Rokitą

2021-08-19 ( czwartek )
18:00
CK Zamek, Sala Wielka, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Skomplikowane losy Śląska, dramat krainy leżącej na pograniczu kultur, gdzie wydarzyła się alternatywna historia, "dzieje odwrócone na lewą stronę". Ludzie deklarujący "nieistniejącą" narodowość i kibicujący nie tej reprezentacji co trzeba, Ruch Autonomii Śląska, działalność przemysłowa na ogromną skalę i jej katastrofalne często skutki. To Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku Zbigniewa Rokity.
Wolin, Uznam, archipelag u ujścia Odry. Wygnanie, przesiedlenia, jeden "z najdziwniejszych eksperymentów demograficznych w dziejach". Powojenne życie w bezpośrednim sąsiedztwie niepewnej granicy, niestabilna administracja i zmaganie się z "nieoswojonym żywiołem wody". To Wyspy odzyskane. Wolin i nieznany archipelag Piotra Oleksego.
Obie książki ukazały się w serii Sulina Wydawnictwa Czarnego. Obie dotyczą regionów, które po 1945 roku zostały opowiedziane na nowo, z pominięciem niewygodnych, niepasujących do oficjalnych narracji wydarzeń z przeszłości. W Zamku 19.08 Piotr Oleksy w rozmowie ze Zbigniewem Rokitą i Zbigniew Rokita w rozmowie z Piotrem Oleksym.

Bilety w cenie 5 zł.

Spotkanie będzie tłumaczone na PJM oraz transmitowane na Facebooku CK ZAMEK i Zamek Czyta

Bilety dostępne w: