Fioletowy baner z nazwą wydarzenia.

Spotkanie z cyklu Rozmowy o Muzyce - Mikołaj Trzaska

04.09.2021
18:30

Przed koncertem duetu Mikołaj Trzaska & Marcin Bożek. Saksofonista i kompozytor Mikołaj Trzaska opowie o postrzeganiu jazzu we własnym kontekście. Tematem spotkania jest Ekspresja w jazzie.

To nikt inny jak Mikołaj Trzaska w autobiografii "Wrzeszcz" opisuje swoją historię w kontekście czasów, spotkań z muzykami i oczywiście muzyki jazzowej i improwizowanej.

Cykl skierowany jest przede wszystkim do młodzieży, studentów, ale też do wszystkich osób zainteresowanych muzyką jazzową.

Prowadzenie: Adam Czech - socjolog muzyki, doktor nauk społecznych, absolwent IS UAM i ISNS UW, autor książek "Sprzedawcy wiatru. Muzykanci i ich muzyka między wsią a miastem" (Warszawa 2008) oraz "Ordynaci i trędowaci. Społeczne role instrumentów muzycznych" (Gdańsk 2013). Publicysta,
popularyzator wiedzy o muzyce, jego teksty ukazywały się w Gazecie Wyborczej, Ruchu Muzycznym, Presto, Piśmie Folkowym, Kulturze Popularnej.

JAZZ AND Cykl międzygatunkowych koncertów jazzowych.

Zapraszamy na pierwszą edycję cyklu koncertów wokół JAZZu. Od kwietnia do września będziemy gościć polskich artystów na scenie Pana Gara.

JAZZ AND...?

Projekt swoją nazwą odnosi się do twórczej kolaboracji i współdziałania jazzu z innymi gatunkami muzyki. Jazz to przeniesienie rozmowy na muzykę, jako gatunek świetnie wchodzi o relacje, chętnie kolaboruje i współpracuje z różnymi gatunkami muzyki, stylistykami, a co za tym idzie światami, kulturami, językami i czasami tworząc interesujące konfiguracje, kolektywy i konstelacje.

Wstęp wolny