Baner promujący wydarzenie.

Bezpłatny spektakl o K.K. Baczyńskim w ramach obchodów 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

01.08.2022
15:30

P R O G R A M  U R O C Z Y S T O Ś C I

 • godz. 15:30 - Msza święta zamówiona przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Zarząd Okręgu Wielkopolska
  w Kościele pw. Najświętszego Zbawiciela (ul. Fredry 11)
 • godz. 17:00 - godzina "W" - uroczystości główne 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej
  • powitanie uczestników
  • przemówienia okolicznościowe
  • składanie kwiatów
  Po zakończeniu uroczystości przy pomniku, złożenie kwiatów pod tablicą Armii Krajowej w krużgankach Kościoła oo. Dominikanów (al. Niepodległości 20).
  Do udziału w uroczystościach organizatorzy zapraszają poczty sztandarowe.
 • godz. 19:30 - "A ponad ziemią z kulami latały brylanty, rzecz o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim" - spektakl w Teatrze Muzycznym w Poznaniu (ul. Niezłomnych 1e)
  Na spektakl obowiązują bezpłatne wejściówki - do odbioru od 12.07.2022r. w Centrum Informacji Kulturalnej na ul. Ratajczaka 44, Poznań
  Spektakl na motywach poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Żona Krzysztofa, Barbara, spotyka po jego śmierci gimnazjalnego profesora męża. Spotkanie w scenerii Powstania Warszawskiego wyzwala w nich wspomnienia i chwilowy wybuch radości. Powrót do gimnazjalnych lat pełen humoru i szczenięcych wygłupów szybko jednak zostaje przytłoczony przez wojenną rzeczywistość. Profesor i Barbara wspólnie przeżywają śmierć Krzysztofa i dzielą los powstańców zmierzając do zaskakującego końca. Tekst składa się w całości z wierszy i prozy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.
  Pośród prezentowanych wierszy znajdują się między innymi: "Dwie miłości", "Spotkanie", "Wyroki", "Pokolenie'" czy "Elegia o chłopcu polskim". W spektaklu usłyszymy piosenki do muzyki Zygmunta Koniecznego, i Andrzeja Zaryckiego śpiewane niegdyś przez Ewę Demarczyk.

Baner