"Letnie kursy mistrzowskie

Letnie kursy mistrzowskie w Akademii - śpiew solowy, harfa/sierpień 2022

2022-08-20 ( sobota ) – 2022-08-27 ( sobota )
Akademia Muzyczna im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu,

prof. AMP dr hab. Joanna Kozłowska

22-27.08 - spiew solowy
Polska śpiewaczka operowa, absolwentka Liceum Muzycznego w Poznaniu im. Mieczysława Karłowicza oraz Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego. Naukę muzyki rozpoczęła od gry na wiolonczeli, później uczyła się na fortepianie. Studia wokalne w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu uzupełniała uczestnicząc w kursie mistrzowskim prowadzonym w Weimarze przez Hannelore Kuhse oraz w Zurychu na kursie prowadzonym przez Elisabeth Schwarzkopf.

Laureatka m.in. I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Benson and Hedges w Londynie oraz II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Rio de Janeiro.

dr Paulina Maciaszczyk

20-25.08. - harfa

adiunkt Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu i solistka harfistka Filharmonii Poznańskiej im. T. Szeligowskiego.

Ukończyła Akademię Muzyczną w Poznaniu w klasie prof. Katarzyny Staniewicz oraz studia podyplomowe w Akademii Muzycznej w Katowicach, w klasie prof. Helgi Storck. Doskonaliła umiejętności na kursach mistrzowskich u prof. Judith Liber, prof. Eriki Waardenburg, prof. Isabelle Moretti, prof. Susan Mc Donald, prof. Kumiko Inoue, prof. Elżbiety Szmyt, Parka Stickney'a, Anneleen Lennaerts.

Organizatorzy zapraszają studentów, uczniów oraz absolwentów szkół i uczelni.
Zgłoszenia do 30.06.2022 r.

Zgłoszenia na stronie Akademii Muzycznej

Zobacz www.amuz.edu.pl/