m

Jubileusz 10 lecia Filharmonii Dowcipu

2017-02-20 ( poniedziałek )
17:30
Teatr Wielki, ul. Fredry 7

Kategoria: Muzyka Inne

10 lat Filharmonii Dowcipu na scenie to jubileusz trochę skromny-w przeciwieństwie do peselu autorów. Nie mamy najmniejszego pojęcia jak zbudować to widowisko. Które ze 140 skeczy muzycznych jakie napisaliśmy pokazać, o których zapomnieć, a może raz na zawsze rozstać się z kultowymi już żartami i zagrać same nowe rzeczy od miesięcy czekające w poczekalni. Nie wiemy tego i pewnie nie będziemy wiedzieli do pierwszego gongu. Prawdopodobnie jak zwykle pójdziemy za instynktem , który podpowiada tak: "musimy zagrać taki dwugodzinny spektakl, żeby naszej publiczności nie zaczęły uwierać fotele, a owacje na stojąco, nie były spowodowane chęcią wyprostowania nóg i pretekstem do ucieczki w kierunku szatni". Czyli koncerty 10-lecia muszą być takie same jak wszystkie prawie pięćset poprzednich widowisk. Energetyczne, pełne zwrotów akcji, ze świetną muzyką, seksowną orkiestrą, cynicznym pianistą, żartami "tu i teraz", lewitującym dyrygentem i masą pozytywnej energii. Takiej energii, która pozwoli na luzie przeżyć kolejnych parę miesięcy po koncercie. Znamy naszą publiczność i wiemy, że kilku hitów nam nie odpuści, ale chcemy też pokazać nowy cykl "Pamiątki z wakacji", wrócić do muzyki latynoskiej i udowodnić ponad wszelką wątpliwość, że cała muzyka światowa powstała dzięki nam Polakom, a zwłaszcza jednemu z nich... wiadomo dzięki któremu. Czekają więc Państwa dwie godziny hitów, kitów , mitów i godnej obrony rubieży polskiej myśli muzycznej nie-" na kolanach", ale...... na krzesełkach filharmonicznych. 

Zabierzcie Państwo ze sobą swoje nastoletnie dzieci, obojętne czy jesteście objęci programem 500 plus czy nie. Niech zobaczą na własne oczy, że muzyką można się bawić, a jak się rozejrzą dookoła i zobaczą pełną salę widzów, to zrozumieją, że i pożyć się da. Kiedyś pewien nastolatek powiedział nam po spektaklu
"Nauczyłem się więcej w trakcie tych dwóch godzin, niż w ciągu czterech lat w szkole muzycznej" Dzisiaj - jak tylko ma wolne-gra z nami.

Bilety - 80, 90, 100, 120 i 150 zł.

_
opr.sw akt.LT

Zobacz filharmoniadowcipu.pl/