plakat

Klub Krótkiego Kina - Oscar shorts 2016 - animacje

2017-02-20 ( poniedziałek )
19:00
CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Kategoria: Inne

SANJAY'S SUPER TEAM (7 min.) USA
reż. Sanjay Patel
Zachwycająca produkcja słynnego studia Pixar. Sanjay uwielbia amerykańskie animacje i komiksy, co nie podoba się jego ojcu, który chciałby wychować go w tradycyjnej, hinduskiej kulturze. Dzięki swojej niesamowitej wyobraźni chłopiec może na szczęście przeżywać niesamowite przygody, o których nigdy nie marzył. Być może jego wyobraźnia pomoże mu także znaleźć porozumienie z ojcem.

NIE MOŻEMY ŻYĆ BEZ KOSMOSU / WE CAN'T LIVE WITHOUT COSMOS (16 min.) ROSJA
reż. Konstantin Bronzit
Dwaj kosmonauci znają się i przyjaźnią od dziecka. Przez kolejne etapy swojej wytrwałej edukacji dążą do wspólnego celu, jakim jest wyruszenie rakietą na orbitę. Marzenie w końcu się spełnia, lecz nieoczekiwany wypadek rozdziela przyjaciół na zawsze. Opowiedziana z dyskretnym humorem opowieść o marzeniach i niełatwej drodze do ich realizacji.

ŚWIAT JUTRA / WORLD OF TOMORROW (17 min.) USA
reż. Don Hertzfeldt
Emily oraz jej klon wyruszają w fascynującą podróż do przyszłości. Zachwycająca animacja Dona Hertzfeldta, niezależnego twórcy filmowego, animatora i pisarza, którego filmy zdobyły ponad 200 nagród na festiwalach filmowych na całym świecie. Jest jedynym animatorem, którego dzieła zdobyły dwukrotnie Główną Nagrodę Jury na festiwalu Sundance.

NIEDŹWIEDZIA OPOWIEŚĆ / BEAR STORY (10 min.) CHILE
reż. Gabriel Osorio
Każdego ranka Niedźwiedź pieczołowicie przygotowuje swój mechaniczny teatrzyk, by sprawnie działał. Gdy tylko dociera z nim na odpowiednią ulicę, sygnalizuje swoje przybycie dzwonkiem. To znak, że chętni przechodnie mogą podejść, zanurzyć się na chwilę w świecie włożonym do małej skrzynki i poznać tytułową niedźwiedzią opowieść.

PROLOG / PROLOGUE (6 min.) WIELKA BRYTANIA
reż. Richard Williams
Mała dziewczynka jest świadkiem zaciętej walki między Spartanami a Ateńczykami. Najnowsza, zachwycająca wizualnie animacja nagrodzonego Oscarem Richarda Williamsa.

Bilety 10 zł

Bilety dostępne w: