a

Spotkanie z Dariuszem Walusiakiem

2017-02-23 ( czwartek )
17:00
Kino Rialto, ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 38, Poznań

Spotkanie z Dariuszem Walusiakiem - historykiem, pisarzem, reżyserem, scenarzystą i dziennikarzem.

Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" zaprasza 23 lutego 2017 roku (czwartek) o godz. 17:00 do studyjnego kina Rialto na spotkanie z Dariuszem Walusiakiem - historykiem, pisarzem, reżyserem, scenarzystą i dziennikarzem zaangażowanym w odkrywanie prawdy o przeszłości. W programie spotkania promocja książki "Winni. Holokaust i fałszowanie historii"  poprzedzona pokazem filmu w reżyserii Walusiaka pt. "Ulmowie - pamięć sprawiedliwych". 
Przedmiotem dyskusji będzie analiza przyczyn i faktów jednej z największych zbrodni w historii ludzkości - zagłady i prześladowania Żydów w XX wieku, w szczególności zaś powszechny w międzynarodowej debacie publicznej stereotyp o współwinie Polaków w tej straszliwej zbrodni. 

* * *

Dariusz Walusiak - w latach 80. związany z opozycją antykomunistyczną. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim "Polonia Restituta" przez śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, natomiast w 2016 r. Krzyżem Oficerskim Polonia Restituta przez prezydenta Andrzeja Dudę. Na swym koncie ma ponad 60 filmów dokumentalnych i reportaży o najnowszej historii Polski, w tym pierwszy film dokumentalny o rodzinie Ulmów, odznaczonych medalem "Sprawiedliwi wśród Narodów Świata", a także cyklu o Żołnierzach Wyklętych-Niezłomnych. Aktywnie uczestniczy w odkłamywaniu najnowszej historii i przywracaniu pamięci polskim bohaterom.

Wstęp wolny.

_
akt.LT

Plakat