a

Spektakle tańca współczesnego - Freak Company i Na widelcu

2017-02-25 ( sobota )
19:00
Scena Wspólna, ul.Brandstaettera 1 / ul. Za Cytadelą, Poznań

Kategoria: Inne

"FREAK Company"
koncept, choreografia: Natalia Draganik-Franke i Zespół STW Punktem wyjścia do stworzenia tego spektaklu było nieustanne poczucie inności,
odmienności, nie wpisywania się w rzeczywistość, obcowanie z tym, co wymyka się wszelkim klasyfikacjom, schematom, próbom opisania.
Chcieliśmy Wam opowiedzieć jak to jest czuć się obco, inaczej we własnym ciele, ruchu, głowie, życiu, społeczeństwie. Czy artysta to ktoś, kto tak naprawdę jako jedyny widzi rzeczy takimi, jakimi one są, czy odmieniec patrzący na wszystko przez perspektywę swoich stanów,
emocji, lęków? Czy to, co tkwi w naszych głowach jest tylko iluzją? Czy słowa mają znaczenie? Czy oddziałują na ciało w fizyczny sposób?
Czy nasze sny są odbiciem naszych pragnień? Czy możemy negować obszary i ludzi, których nie rozumiemy? Prawda relatywna i prawda absolutna. Czy jesteśmy Freak Company? "Rzeczy nie są takimi, jakimi się wydają być"

"Na widelcu"
Choreografia i koncept: Anna Jurek, Katarzyna Rona, Patryk Jarczok

Spektakl jest efektem wielomiesięcznej pracy kolektywu Anny Jurek, Katarzyny Rony oraz Patryka Jarczoka. W procesie powstawania spektaklu tancerze próbowali odpowiedzieć na pytania: jak daleko możemy posunąć się w obserwowaniu drugiego człowieka, w jakim wymiarze pozwalamy sobie na bycie obserwowanym, a także gdzie są granice naszej intymności.

W określonym czasie i miejscu. Z ukształtowanym kręgosłupem, dołączonym bagażem doświadczeń, z niepowtarzalną kompozycją przypraw sosu własnego.  Jesteśmy. Współegzystujemy w jednym świecie będącym zbiorem miliardów perspektyw zebranych we wspólnej czasoprzestrzeni. Przenikamy się za pomocą ekranów. Ewolucja nauczyła nas bezwstydnej obserwacji "na bieżąco". Bezpruderyjnie podpatrujemy, nieustannie przesuwając granice prywatności. A gdyby zmienić perspektywę i wejść na chwilę w obiektyw obserwujący nas? Gdzie znajdują się monitory w których można obejrzeć nasze przedstawienie?  Spektakl został wystawiony dzięki Szkole Tańca Współczesnego w Poznaniu.

_
akt.LT