plakat

Klub Krótkiego Kina - Oscar shorts 2016 - fabuły

2017-02-27 ( poniedziałek )
19:00
CK Zamek, Kino Pałacowe, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Kategoria: Inne

AVE MARIA (15 min.) Palestyna, Francja, Niemcy
reż. Basil Khalil
Brawurowa komedia. Zakonnice z klasztoru Sióstr Miłosierdzia usytuowanego pośród dzikiego krajobrazu na Zachodnim Brzegu Jordanu działają wedle codziennej rutyny, na którą składają się cisza i modlitwa. Ich spokój zostaje zakłócony, gdy do klasztornych drzwi puka żydowska rodzina, która szuka pomocy po tym, jak rozbiła się samochodem o ścianę klasztoru.

DAY ONE (25 min.) USA
reż. Henry Hughes 
Film na podstawie prawdziwych wydarzeń. Feda, świeżo po rozwodzie, dołącza do armii USA jako tłumaczka. Pierwszego dnia pobytu w Afganistanie jej oddział przeszukuje dom człowieka konstruującego bomby. Kiedy jego żona zaczyna rodzić, tłumaczka musi się podjąć zadania wykraczającego poza jej obowiązki i odebrać skomplikowany poród dziecka.

WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE / ALLES WIRD GUT (30 min.) Niemcy, Austria
reż. Patrick Vollrath
Michael przyjeżdża do byłej żony, by odebrać od niej Leę, ich ośmioletnią córkę. Wydaje się, że wszystko przebiegnie tak, jak co drugi weekend, gdy dziewczynka widzi się z ojcem. Po pewnym czasie Lea zaczyna czuć jednak, że coś jest nie w porządku. Pełna emocji opowieść, którą Michael Haneke nazwał poruszającą i urzekającą od pierwszej do ostatniej sekundy.

SHOK (21 min.) Kosowo, Wielka Brytania
reż. Jamie Donoughue
Pogrążone w wojnie Kosowo, 1988 rok. Petrit i Oki są najlepszymi przyjaciółmi. Pewnego dnia ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę, a decyzje, które podejmą, wpłyną nie tylko na życie chłopców, ale również na los ich rodzin. Pierwsza w historii Kosowa nominacja do Oscara.

JĄKAŁA / STUTTERER (12 min.) Wielka Brytania, Irlandia
reż. Benjamin Cleary
Greenwood jest uroczym i zabawnym chłopakiem, który od pół roku koresponduje w sieci z piękną i inteligentną Ellie. Pewnego dnia dziewczyna oznajmia, że będzie w Londynie i proponuje mu spotkanie na żywo. Greenwood marzy o tym, żeby zobaczyć się z Ellie. Nie powiedział jej jednak, że na przeszkodzie ich idealnej randki może stanąć jego... jąkanie się.

Bilety: 10 zł

Bilety dostępne w: