Logo Rozmównica.

Dlaczego teatr tańca, a nie balet poznański? - spotkanie z cyklu Rozmównica

2021-09-18 ( sobota )
17:00
Polski Teatr Tańca, ul. Stanisława Taczaka 8, Poznań

Cykl rozmównic w Polskim Teatrze Tańca odkrywa nieoczywiste związki tańca z nauką i sztuką.  Częstokroć odchodzimy pozornie daleko od naszej codziennej działalności, by porozmawiać o spektaklach tańca odbywających się poza teatrem - w naturze, w przestrzeni miasta, w sztukach wizualnych, w relacjach społecznych, w astrofizyce, w polityce, w filozofii.

Najbliższa rozmównica, 18 września 2021 roku o godz. 17.00, odbędzie się w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich - największej w Polsce imprezy promującej efekty wydatkowania środków unijnych.

Dlatego pretekstem do rozmowy będzie nasza nowa siedziba, która obecny kształt zawdzięcza dotacji z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+. Jednak głównym tematem uczynimy nasz teatr - Polski Teatr Tańca - któremu siedziba służy.

Opowiemy o programowej wizji, repertuarze i niezwykle różnorodnych działaniach artystycznych, które nieustannie proponujemy i które dzięki nowej przestrzeni możemy rozwijać.

A skąd tytuł rozmównicy? -"Dlaczego teatr tańca, a nie balet poznański?". Chcemy porozmawiać trochę o samym gatunku teatru tańca, jego narodzinach w Niemczech, jego autorskich obliczach w Polskim Teatrze Tańca i szerzej, o polskich koncepcjach tej sztuki, osadzając naszą działalność zarówno w tradycji, jak i na mapie polskiej sceny tańca.

Spotykamy się w siedzibie Polskiego Teatru Tańca przy ul. Stanisława Taczaka 8 w Poznaniu. Byłoby idealnie, gdyby wcześniej zechceli się Państwo z nami zwiedzić naszą nową przestrzeń - zapraszamy do spacerów po teatrze z przewodnikiem, czyli pracownikiem naszego teatru, w 3 grupach, według następującego planu:

  • 14.00 - I grupa - Robert Chodyła
  • 15.00 - II grupa - Anna Koczorowska
  • 16.00 - III grupa - Michał J. Stankiewicz

Następująca w finale naszego Dnia Otwartego Funduszy Europejskich rozmównica ma być bowiem okazją do zadania wszelkich pytań, które nasuwają się Państwu - i jeszcze nasuną - w związku z działalnością naszego teatru, a także do podzielenia się wrażeniami i emocjami, które pojawią się podczas pełnego atrakcji dnia.

Gośćmi rozmównicy będą wyjątkowo gospodarze: Koordynator ds. Produkcji i Edukacji Robert Chodyła, Specjalista ds. PR Anna Koczorowska oraz menadżer Alicja Hafke.

Link do zdjęć.

Wstęp wolny.

Patronem medialnym cyklu rozmównic jest kwartalnik Taniec.

Zespól artystyczny Polskiego Teatru Tańca prezentuje tego dnia o godz. 19.00 spektakl "Kurka Wodna albo urojenie" w reżyserii Igora Gorzkowskiego i choreografii Iwony Pasińskiej w Regionalnym Centrum Kultury - Fabryka Emocji w Pile.