Na zdjęciu członkowie zespołu.

Mariusz Kwaśniewski na żywo: Surtarang i Córy - koncert

2021-10-05 ( wtorek )
20:00
Blue Note, ul. Kościuszki 79

Kategoria: Muzyka

Dwa koncerty i dwie rozmowy z wykonawcami, prowadzone przez poznańskiego dziennikarza Mariusza Kwaśniewskiego. Dużo dobrej muzyki i interesujące rozmowy - wszystko rejestrowane i emitowane w radiu Afera.
Surtarang
Zespół powstał z potrzeby stworzenia przestrzeni dźwiękowej dla praktyki jogi. Jednak to było za mało, muzycy postanowili zaprezentować swoją twórczość szerszej grupie odbiorców - tak właśnie powstał Surtarang.
Inspirują się muzyką orientalną, przede wszystkim Indiami. Wykorzystują oryginalne orientalne instrumenty, takie jak: sitar, tabla, saz i darbuka, okraszając je nowoczesnymi brzmieniami elektronicznymi. Muzykę dopełnia mistyczny śpiew, a wykonywane mantry zabierają w podróż nie tylko dźwiękową, ale również emocjonalną i duchową.

Hanka Łubieńska - wokal, Eryk Nowacki - sitar, saz, Łukasz Jasiak - tabla, sampler, darbuka,

Córy to Kasia Tontor i Natalia Hoffmann. Tworzą muzykę inspirując się soulem, hip hopem i r&b. Połączyły je długie godziny niekończących się rozkmin, czwartkowe kawki, tłuste bity oraz wspólne flow. Muzyka jest dla nich formą autoterapii. Chcą pokazać, że dziewczyny mogą się wspierać i być dla siebie źródłem wzajemnej inspiracji.

Bilety: 10 zł - miejsca siedzące nienumerowane, dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Kulturalnej (budynek Arkadii)

opr.sw

Bilety dostępne w: