Karolina Śmietana Trio

Z cyklu Nowi Mistrzowie - Karolina Śmietana - koncert

05.12.2015
20:00

Pierwsza polska trasa zespołu wokalistki jazzowej Karoliny Śmietany. Zespół narodził się w Kopenhadze, gdzie muzycy mieszkają od paru lat, tworzą, czerpią inspirację i rozwijają umiejętności.

W kwietniu tego roku zespół zarejestrował fragment swojej twórczości w studiu w Odense pod opieką realizatora Petera Hellesø. Miesiąc później powstało wideo do utworu "The beauty of mind", a jego współpomysłodawcą i realizatorką jest absolwentka Filmowej Akademii Łódzkiej Edyta Zajdlic-Kądziela.

​Choć zespół debiutuje, muzycy którzy go tworzą działają na scenie muzycznej od wielu lat, angażując się we własne projekty muzyczne oraz projekty, do których są zapraszani, m.in. są to: Entrails United, Nellé Trio, Reverse, Stian Swensson Trio, Maximalistica, Radek Wośko/Marek Kądziela/Kasper Tranberg. Muzycy mieli przyjemność wystąpić podczas, m.in. Copenhagen Jazz Festival, Jazz nad Odrą, Molde Jazz Festival, Festiwal Zmagania Jazzowe, ArtContest, Burghausen Jazz Festival, Ystad Jazz Festival.

Inspiracją do powstania muzyki i tekstu stały się Nowy Jork i Afryka, w których Karolina miała okazję mieszkać oraz pisać muzykę, a także ludzie, których tam spotkała. Stąd oprócz własnych kompozycji zespół sięga po muzykę świata i prezentuje ją w unikalnej formie.

Ale największym źródłem inspiracji stała się jej podróż do wnętrza samego siebie, uważna obserwacja i analiza własnych zachowań i emocji, co zostało odzwierciedlone w tekstach powstałych utworów.

Bilety - 35 zł.

Bilety dostępne w: