Orkiestra Arte dei Suonatori

Od Miłości do Nienawiści - Pasticcio, czyli wybór arii i utworów instrumentalnych z oper "Dydona i Eneasz" oraz "Królowa Wróżek" Henry Purcella

Organizatorzy zapraszają na 67. Koncert Sylwestrowy do Muzeum Narodowego w Poznaniu.

Wykonawcy:
Dagmara Barna - Sopran
Ewa Leszczyńska - Sopran
Orkiestra Arte Dei Suonatori w składzie:
Aureliusz Goliński - I skrzypce
Ewa Golińska - II skrzypce
Anna Nowak - Pokrzywińska - altówka
Tomasz Pokrzywniński - wiolonczela
Joanna Boślak-Górniok - klawesyn

Orkiestra Arte dei Suonatori jest na międzynarodowej scenie muzycznej najlepiej rozpoznawalną polską orkiestrą barokową. Jej ogromny repertuar to zbiór ponad 600 kompozycji powstałych od chwili wykształcenia się barokowej muzyki do początków romantyzmu, aż po utwory współcześnie dedykowane orkiestrze. Arte dei Suonatori w swej 20-letniej historii zarejestrowało i wydało 17 płyt na 13 albumach wyróżnionych przez międzynarodową krytykę muzyczną takimi odznaczeniami jak np. Gramophone Award - the best Baroque recording in 2003 for Violin Concerti "La Stravaganza" czy Prelude Classical Music Awards 2009 - the best orchestral CD for 12 Concerti grossi op. 6.
Jednakże istotą działalności orkiestry jest kontakt, wręcz więź z publicznością, słuchaczem żywym i obecnym, stąd jej intensywna działalność w kraju oraz obecność w salach koncertowych w niemal całej Europie i Stanach Zjednoczonych.

Bilety
85 zł dostępne w kasie Muzeum Narodowego w Poznaniu w godzinach otwarcia, Al. Marcinkowskiego 9

Zobacz www.mnp.art.pl