Krzysztof Antkowiak i Marcin Domurat

Simplefields - koncert

2016-01-13 ( środa )
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Krzysztof Antkowiak i Marcin Domurat stworzyli Simplefields, inspirowany brzmieniami lat 60. i 70. zgrabnie nasycony jazzem, soulem, funkiem i swingiem. Efektem współpracy artystów jest płyta "Dirt on TV", wydana przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia oraz jesienna trasa koncertowa promująca nowy krążek. Repertuar charakteryzuje zaskakująca różnorodność, począwszy od aranżacji orkiestrowych w autorskich utworach brzmiących jak standardy muzyczne, poprzez kompozycje akustyczne, a skończywszy na brudnych gitarowych dźwiękach i garażowych bitach.

Simplefields zabiera słuchaczy w sentymentalną podróż przez ulice wielkich miast, przywołuje atmosferę zadymionych klubów, olśniewających kobiet oraz szwarccharakterów niczym z kart powieści Bukowskiego i Chandlera.

Nieodłącznym elementem autorskich kompozycji duetu  są wizualizacje zaczerpnięte z archiwum kinematografii - w ten sposób twórcy chcą przypomnieć unikatowe dzieła, niekoniecznie znane szerszej publiczności.

Krzysztof Antkowiak - pianista, wokalista, kompozytor, producent. Popularność zdobył jako nastolatek pod koniec lat 80. wraz z utworem "Zakazany Owoc". Od tego czasu zagrał ponad 1000 koncertów w kraju i zagranicą. Współpracował z Grzegorzem Ciechowskim, Edytą Górniak i Justyną Steczkowską. Pisał muzykę do filmów dokumentalnych oraz dla innych wykonawców.

Marcin Domurat - autor tekstów, gitarzysta i producent. Muzyczną przygodę rozpoczął na początku lat 90 jako chłopak "z kluczem na szyi" od podwórkowej gry na gitarze. Wraz z pojawieniem  się pierwszych 16-bitowych komputerów zainteresował się procesem rejestracji  dźwięku. Przez lata udało mu się zdefiniować bibliotekę własnych brzmień oraz sampli. Swoje doświadczenia  wykorzystał przy produkcji debiutanckiej płyty Simplefields, na której  jest odpowiedzialny również za warstwę tekstową.

Bilety - 40 zł, 50 zł - druga pula.

Bilety dostępne w: