Jacek Stęszewski

Pieśniarz, kompozytor, autor tekstów prezentujący muzykę z pogranicza miejskiego folku i poezji śpiewanej, przybrana w piękne gitarowe melodie oparte na skrzypcach, tłusto pulsującym kontrabasie, nastrojowej wiolonczeli, akordeonie i perkusji. Pełne zadumy, liryczne, ale wesołe i energetyczne zarazem. Jacek Stęszewski tworzy piosenki od  lat, jednak dopiero w 2014 roku podjął decyzję o nagraniu pierwszego solowego albumu. Najważniejsza w jego twórczości jest  warstwa tekstowa: gęsta od metafor i naładowana skojarzeniami. Artysta jest również wokalistą grupy Koniec Świata, z którą wykonuje zupełnie inny repertuar: ska/punk rockowy.

W październiku 2014 roku ukazała się debiutancka płyta artysty pt. "Księżycówka". Album spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno ze strony krytyków jak i odbiorców zajmując 15 miejsce na Oficjalnej Liście Sprzedaży (OLIS). Zaledwie parę miesięcy po premierze, album stał się poetycką płyta roku.

W muzycznym podsumowaniu serwisu T-Mobile Music, singiel "Dziewczyna z księżyca" znalazł się w pierwszej 20 najlepszych polskich piosenek 2014 roku, obok takich wykonawców jak Gaba Kulka, Dawid Podsiadło, Justyna Steczkowska, czy Mela Koteluk.

Bilety - 25 zł, 15 zł - studencki.

Bilety dostępne w:

Zobacz www.bluenote.poznan.pl