Jorgos Skolias

World Trio III: Jorgos Skolias i Bronisław Duży - koncert

2016-01-23 ( sobota )
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Najnowszy projekt duetu Jorgos Skolias i Bronisław Duży. Poszerzony o perkusję, na której gra syn Jorgosa - Antonis Skolias, duet zyskał nowe brzmienie i nową energię. Muzyka WT III to nowoczesność, świeżość, dynamika - jazz, blues, soul, ethno, muzyka współczesna.

Jorgos Skolias Najoryginalniejszy polski wokalista, znany również ze stosowania wypracowanej przez siebie techniki, śpiewania wielogłosowego.

Profesjonalną działalność muzyczną rozpoczął w latach 70. Współpracował z rockowymi i jazzowymi zespołami z Wrocławia - Hej, Nurt i Spisek 6.

W latach 80. rozpoczął współpracę z zespołem Krzak, wynikiem czego powstała płyta "Krzaki". Następnie współpracował z Tie Break i Basspace, z którym nagrał 3 płyty. Inne zespoły, z którymi śpiewał oraz dokonywał nagrań płytowych to: Free Cooperatiom, Green Revolution, Ossian, Young Power, Pick up. W tym okresie zawiązał akustyczne przedsięwzięcie o nazwie "Zulu", czyli współpracę z muzykami grającymi na instrumentach akustycznych. Owocem są duety ze: Zbigniewem Wegehautem, Arturem Dutkiewiczem, Piotrem Rodowiczem, Radosławem Nowakowskim i  Bronisławem Dużym.

Efektem pracy z  Radosławem Nowakowskim jest płyta "Zulu", a z Bronisławem Dużym płyta "Do It". W 2000 r. koncertuje z greckim kwartetem Theatro, z Anthymosem Apostolisem na gitarze. Z koncertów w Krakowie ukazała się płyta. W maju 2001 zaproszony przez Zbigniewa Namysłowskiego śpiewa w trio: Zbigniew Namysłowski, Cezary Paciorek, Jorgos Skolias.

Bronisław Duży Stosuje na puzonie techniki gry wychodzące poza jego możliwości.

Absolwent i wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie puzonu. Instrumentalista, aranżer, kompozytor, 15 lat na scenie jazzowej, uhonorowany stypendium im. K. Komedy. Od 1987 r. znajduje się na szczycie organizowanej przez "Jazz Forum" ankiety Jazz Top w kategorii puzonu. Współpracował z zespołami: Sesja 80, Free Cooperation, Pick up, Twinkle Brothers, Irek Dudek - Blues Band i Symfonic Blues, Young Power, Priest and Big Cork, a także z Jorgosem  Skoliasem i Bogdanem Preczem,

Antonis Skolias Absolwent szkoły muzycznej pierwszego stopnia w klasie perkusji. Od tamtej pory uczy się prywatnie u wielu czynnych muzyków, w tym ścisłej polskiej czołówki (Łukasz Żyta, Atma Anur, Artur Malik). Dotychczas współpracował między innymi z Jorgosem Skoliasem, Bronisławem Dużym, Grzegorzem Kapołką, Dariuszem Ziółkiem. Wraz z krakowskim zespołem Vladimirska promował na trasach koncertowych debiutancki album nagrodzony nagrodą krytyki niemieckiej. W Brojo Trio współpracował z teatrem współczesnym w Szczecinie oraz teatrem Juliusza Osterwy w Lublinie przy produkcji spektaklu "Na końcu łańcucha".

Jako miłośnik muzyki pozostaje otwarty na wszelkie nowe doświadczenia artystyczne. W szczególności interesuje go zestawienie tak zwanej starej szkoły, w muzyce rozrywkowej, z elektroniką.

Ostatnio powołał do życia trio Amusing Companions z którym zdążył koncertować oraz wystąpić w Radio Kraków.

Bilety - 35 zł.

Bilety dostępne w:

Zobacz www.bluenote.poznan.pl