Mieczysław Szcześniak i Krzysztof Herdzin

Mieczysław Szcześniak i Krzysztof Herdzin - koncert

2016-01-31 ( niedziela )
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Mieczysław Szcześniak i Krzysztof Herdzin stworzyli wspólnie wyjątkowy album z serii "Great American Songbook". Ten pierwszy zaśpiewał doskonale jak zawsze, ten drugi jest autorem stylowych i bezpretensjonalnych aranżacji. Muzycy zawiesili sobie poprzeczkę bardzo wysoko decydując się na utwory z repertuaru największych: Johna Lennona, Marvina Gaye'a czy Steviego Wondera. Wydawnictwo promują "This Is Not America", w oryginale wykonane przez Davida Bowiego i Pata Metheny oraz "Lovely Day" Billa Withersa i "Tears In Heaven", ale również piosenki dużo mniej oczywiste, których odkrywanie sprawia wielką przyjemność.

Mieczysław Szcześniak nagrał siedem solowych płyt, na Festiwalu w Sopocie zdobył nagrodę Bursztynowego Słowika, odebrał aż trzy Fryderyki. Fani pokochali jego talent, niepowtarzalną barwę głosu i niespotykany wśród polskich solistów feeling. Swoją twórczością reprezentuje to, co w muzyce najbardziej finezyjne i wyszukane.

Krzysztof Herdzin z kolei jako jeden z nielicznych artystów z powodzeniem łączy działalność na polu muzyki klasycznej i jazzowej, filmowej oraz pop. Jest pianistą, aranżerem, dyrygentem. W różnych muzycznych rolach pojawił się aż na dwustu płytach, z czego szesnaście "pokryło się złotem" a trzy "platyną". Jest autorem nagrodzonej Oscarem orkiestracji muzyki Jana A.P. Kaczmarka do filmu "Finding Neverland", a także laureatem Fryderyka w kategorii jazzowy kompozytor/aranżer roku.

Bilety -69 zł miejsca siedzące, 49 zł miejsca stojące.

Bilety dostępne w:

Zobacz www.bluenote.poznan.pl